PARTNER PORTALU
  • BGK

Wznowione prace przy budowie mostu na Wieprzówce

  • PAP    3 marca 2013 - 09:32
Wznowione prace przy budowie mostu na Wieprzówce

Drogowcy wznowili prace przy budowie mostu na rzece Wieprzówce w Andrychowie (Małopolskie) w ciągu drogi krajowej nr 52 łączącej Bielsko-Białą z podkrakowskim węzłem w Głogoczowie - poinformował krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
"Budowa trwa w centrum miasta i tylko piesi mogą pokonać rzekę przechodząc kładką. Kierowcy muszą korzystać z wyznaczonych objazdów. Obecnie wykonywane są roboty ziemne związane z posadowieniem przyczółków" - podała rzeczniczka krakowskiego oddziału dyrekcji, Iwona Mikrut.

Poprzedni wykonawca, w październiku ubiegłego roku, po rozpoczęciu prac, zszedł z placu budowy i ogłosił upadłość. GDDKiA wypłaciła już pięciu podwykonawcom, którzy nie otrzymali pieniędzy, blisko 634,5 tys. zł, a także czterem usługodawcom zaliczki w wysokości ponad 18,5 tys. zł. W grudniu w przetargu wyłoniona została kolejna firma, która ma oddać most do użytku do końca września bieżącego roku.

Most w Andrychowie będzie miał konstrukcję łukową. Jego długość wyniesie 48,8 metra, a szerokość 14,3 m. Powstanie w tym samym miejscu, co jego nieistniejący już poprzednik. Z uwagi na ochronę przeciwpowodziową most nie będzie miał podpór, by nie tworzyły bariery dla wezbranych wód rzeki.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.