PARTNER PORTALU
  • BGK

Wznowione prace przy budowie mostu na Wieprzówce

  • PAP    3 marca 2013 - 09:32
Wznowione prace przy budowie mostu na Wieprzówce

Drogowcy wznowili prace przy budowie mostu na rzece Wieprzówce w Andrychowie (Małopolskie) w ciągu drogi krajowej nr 52 łączącej Bielsko-Białą z podkrakowskim węzłem w Głogoczowie - poinformował krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
"Budowa trwa w centrum miasta i tylko piesi mogą pokonać rzekę przechodząc kładką. Kierowcy muszą korzystać z wyznaczonych objazdów. Obecnie wykonywane są roboty ziemne związane z posadowieniem przyczółków" - podała rzeczniczka krakowskiego oddziału dyrekcji, Iwona Mikrut.

Poprzedni wykonawca, w październiku ubiegłego roku, po rozpoczęciu prac, zszedł z placu budowy i ogłosił upadłość. GDDKiA wypłaciła już pięciu podwykonawcom, którzy nie otrzymali pieniędzy, blisko 634,5 tys. zł, a także czterem usługodawcom zaliczki w wysokości ponad 18,5 tys. zł. W grudniu w przetargu wyłoniona została kolejna firma, która ma oddać most do użytku do końca września bieżącego roku.

Most w Andrychowie będzie miał konstrukcję łukową. Jego długość wyniesie 48,8 metra, a szerokość 14,3 m. Powstanie w tym samym miejscu, co jego nieistniejący już poprzednik. Z uwagi na ochronę przeciwpowodziową most nie będzie miał podpór, by nie tworzyły bariery dla wezbranych wód rzeki.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.