PARTNER PORTALU
  • BGK

Wznowiono prace remontowe na moście w Szczucinie

  • PAP    4 marca 2013 - 17:55
Wznowiono prace remontowe na moście w Szczucinie

Wznowiono prace remontowe na moście w Szczucinie w ciągu drogi krajowej nr 73 Kielce-Busko-Tarnów. W połowie marca na przeprawie wprowadzony ma być ruch wahadłowy, który będzie obowiązywać do czasu zakończenia inwestycji. Ma ona kosztować ok. 3 mln zł.
W ubiegłym roku wyremontowano część ośmioprzesłowego mostu od strony Kielc. W poniedziałek od zerwania nawierzchni na chodniku dla pieszych rozpoczęto drugi etap prac. Obejmą one m.in. wymianę nawierzchni, izolacji oraz betonu w płycie mostu, a także naprawę uszkodzonej konstrukcji przeprawy od strony Tarnowa.

"Tak jak w ubiegłym roku, wykonawca będzie stopniowo wymieniał nawierzchnię i dokonywał napraw przy zachowaniu przejazdu. Dlatego jeszcze w marcu planowane jest zamknięcie połowy obiektu i wprowadzenie ruchu wahadłowego, sterowanego sygnalizacją świetlną" - poinformowała rzeczniczka kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Pawelec-Buras.

Utrudnienia w ruchu będą trwały do lipca br., czyli do planowanego zakończenia inwestycji. Całkowity koszt prac ma wynieść blisko 3 mln zł.

Ośmioprzęsłowy most w Szczucinie umożliwia pokonanie Wisły kierowcom korzystającym z drogi krajowej nr 73 Kielce-Busko-Tarnów. Obiekt o długości ponad 400 metrów wybudowany został w latach 50. ubiegłego wieku. Od wiosny do jesieni ub.r. remontowany był fragment mostu, sięgający do czwartego przęsła od strony Kielc. W tym roku wykonawca będzie prowadził prace na pozostałej części, od strony Tarnowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.