PARTNER PORTALU
  • BGK

XV konkurs „Gmina Fair Play”. Poszukiwane samorządy z wizją

  • MIW    21 stycznia 2016 - 10:52
XV konkurs „Gmina Fair Play”. Poszukiwane samorządy z wizją
Złotą Statuetkę za zdobycie certyfikatu pięć razy z rzędu otrzymała w ubiegłym roku gmina Kozienice. (Fot. : www.msp.gov.pl).

• Celem konkursu jest docenienie tych polskich gmin, które potrafiły wypracować ambitną wizję stanu docelowego i ją realizują.
• Samorząd z wizją już na etapie planowania inwestycji dba, by jej pozytywne efekty były odczuwalne przez wiele lat - mówi dr Mieczysław Bąk, prezes Fundacji „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”, organizator konkursu.
• Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca.
Krajowa Izba Gospodarcza ogłosiła XV edycję konkursu „Gmina Fair Play”. Tym razem odbędzie się on pod hasłem „Samorząd z wizją”. Skąd akurat taki wybór?

Jak tłumaczą organizatorzy konkursu, polskie gminy doszły do punktu, w którym zaczynają dostrzegać potrzebę zweryfikowania swoich długofalowych priorytetów, którym z kolei podporządkowane są plany strategiczne i dzięki którym rozwój gminy jest płynny i spójny, uwzględniający przyszłe wyzwania. Ważne jest dla nich, by rodzaj pozyskiwanych inwestycji pokrywał się z długoterminowymi potrzebami społeczności lokalnej i regionu, m.in. w zakresie tworzenia nowych miejsc pracy, warunków życia mieszkańców, zaspokajania ambicji zawodowych czy podnoszenia atrakcyjności regionu.

- Samorząd z wizją już na etapie planowania inwestycji dba, by jej pozytywne efekty były odczuwalne przez wiele lat, a powstała inwestycja była impulsem do dalszego rozwoju regionu – mówi dr Mieczysław Bąk, prezes Fundacji „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” przy KIG.

Dlatego też celem konkursu jest docenienie tych polskich gmin, które potrafiły wypracować ambitną wizję stanu docelowego i ją realizują, świadomie planując swój rozwój i których działania bazują na zrozumieniu potrzeb inwestora i społeczności lokalnej oraz wypracowaniu obopólnych korzyści. Organizatorzy szczególną wagę podczas weryfikacji uczestników będą przywiązywać do planów na przyszłość, możliwości ich realizacji i spójności z potrzebami gminy.

Regulamin wraz z warunkami przystąpienia do konkursu zamieszczamy w dziale Multimedia.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku nagrodę główną kapituła konkursu przyznała gminom Lesznowola, Mszczonów i Tryńcza. Wyróżnieniem uhonorowano miasto Bełchatów oraz gminy Błonie i Kleszczewo, zaś certyfikat Złotej Lokalizacji Biznesu trafił do gmin Bełchatów i Góra Kalwaria. Złotą Statuetkę za zdobycie certyfikatu pięć razy z rzędu otrzymała natomiast gmina Kozienice.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (1)

  • Powrót do szyszłości, 2016-01-29 11:56:12

    No ciekaw jestem ile gmin zdobędzie ten tytuł. Ile samorządów robiło coś dla ludzi, z myślą żeby to wszystko było opłacalne i miało przyszłość?