PARTNER PORTALU
  • BGK

Z bazaru do hali targowej

  • GK/um.warszawa.pl    29 czerwca 2012 - 15:29
Z bazaru do hali targowej

Z początkiem lipca kupcy z części stołecznego bazaru Banacha – popularnego „Zieleniaka” – przeniosą się na targowisko tymczasowe. Na Banacha wrócą za ok. półtora roku – do nowoczesnej hali targowej.
Hala o powierzchni ok. 4 tys. m kw. zacznie działać na przełomie 2013 i 2014 r. Koszt inwestycji to ok. 11 mln zł. W samej hali kupcy będą mogli korzystać z boksów, pawilonów i wyznaczonych miejsc do handlu z samochodów.

Łącznie znajdzie się tam ponad 200 stanowisk. Stołeczny ratusz uzyskał już pozwolenie na budowę docelowej hali. Z dniem zamknięcia dotychczasowego „Zieleniaka” na bazarze rozpocznie się wygradzanie placu budowy.

Zanim kupcy z „Zieleniaka” wprowadzą się do nowoczesnej hali, przez kilkanaście najbliższych miesięcy będą prowadzić swoją działalność na pobliskim targowisku tymczasowym. Znajduje się ono pomiędzy ulicami Skorochód-Majewskiego i Siemieńskiego, w miejscu, gdzie dawniej funkcjonowało miasteczko ruchu drogowego.

Na zastępczym targowisku czekają 54 pawilony oraz kilkadziesiąt miejsc do handlu „otwartego”, wyznaczonych na przynależnym do bazarku parkingu. Wszystkie miejsca wyposażone są w węzły energii elektrycznej, zaś pawilony, przeznaczone do handlu produktami spożywczymi, również w instalację sanitarną. Kupcy rozpoczęli już przenosiny do nowego miejsca.

Handel na tymczasowym „Zieleniaku” rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek, 2 lipca. By klienci mogli łatwiej odnaleźć swoich ulubionych dostawców w nowym miejscu, Miasto zapewniło kupcom ulotki informujące o przenosinach, na których mogli wpisać numer nowego stanowiska bądź narysować jego lokalizację na nadrukowanej mapce. W miejskich autobusach i tramwajach można też spotkać spoty informujące o przeprowadzce.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.