PARTNER PORTALU
  • BGK

Z Oleśnicy do Krotoszyna pociągiem.Niemal 113 mln zł na remont linii kolejowej

  • aw/PAP    4 sierpnia 2017 - 14:47

Około 113 mln zł będzie kosztować remont linii kolejowej pomiędzy Oleśnicą (Dolnośląskie) a Krotoszynem (Wielkopolskie). W piątek (4 sierpnia) PKP PLK podpisały z firmą Torpol kontrakt na wykonanie tej inwestycji.
Jak podkreślił na konferencji prasowej we Wrocławiu Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, w ramach Krajowego Programu Kolejowego w tym roku PKP PLK popisze kontrakty na remonty linii o łącznej wartości 20 mld zł.

"Zeszły rok był rokiem ogłaszania przetargów, a ten to rok kontraktowania inwestycji. W pierwszym półroczu podpisano kontrakty o wartości ponad 12 mln zł" - powiedział Bittel.

W ramach podpisanej w piątek umowy wyremontowanych zostanie 40 kilometrów linii kolejowej pomiędzy miejscowościami Zduny i Grabowno Wielkie. To linia służąca do transportu towarowego, ale jak podkreślił wiceprezes PKP PLK Marek Olkiewicz, dzięki remontowi w przyszłości tą trasą będą mogły jeździć pociągi pasażerskie.

Dzięki modernizacji czas jazdy składu na tej linii będzie krótszy o jedna trzecią. Zlikwidowane zostaną ograniczenia prędkości spowodowane złym stanem torowiska. Miejscami pociągi mogą tam jeździć z prędkością jedynie 20 km/h.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie stacja Bukowice Trzebnickie. Wymienionych zostanie również 19 przejazdów, a na 12 skrzyżowaniach torów z drogą zostaną zamontowane nowe urządzenia oraz monitoring.

Zakończenie prac remontowych na trasie Oleśnica-Krotoszyn planowane jest na drugi kwartał 2018 r. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.