PARTNER PORTALU
  • BGK

Z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury pasażerowie będą latać do Lwowa

  • PAP/AH    8 listopada 2017 - 17:20
Z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury pasażerowie będą latać do Lwowa
Fot. mat. pras.

W marcu przyszłego roku z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury zostaną uruchomione loty do Lwowa. Samoloty LOT będą latać na Ukrainę dwa razy w tygodniu - we wtorki i w soboty.
Jak podał w środę (8 listopada) zarząd województwa warmińsko-mazurskiego, LOT na tę trasę kieruje samoloty Bombardier Q400, które zabierają na pokład 78 pasażerów. Bezpośrednia podróż między Szymanami a Lwowem będzie trwać 1 godzinę i 20 minut.

- W 2017 roku Port Lotniczy Olsztyn-Mazury obsłużył już ponad 92 tys. pasażerów. A Lwów jako kierunek jest bardzo dobrym wyborem. Musimy pamiętać, że to właśnie w naszym regionie zamieszkuje od kilkudziesięciu lat największa w Polsce ponad 70 tysięczna mniejszość ukraińska - powiedział podczas konferencji marszałek województwa Gustaw Brzezin.

Dodał, że samorząd województwa jak i przewoźnik liczą na wzmożony ruch turystyczny i biznesowy zarówno w kierunku ukraińskim, jak też na Warmię i Mazury.

- Zakładamy też wymianę naukową, tym bardziej, że Uniwersytet Warmińsko-Mazurski już dziś ściśle współpracuje z tamtejszymi uczelniami  - dodał.

Obecnie z Szyman są realizowane loty do Londynu na lotniska Luton i Stansted. W przyszłorocznym sezonie wakacyjnym zostaną uruchomione loty czarterowe do Bułgarii, do Burgas.

Marszałek Brzezin podał, że Port Lotniczy Olsztyn-Mazury oprócz realizowanych połączeń rejsowych służy także biznesowi. Korzysta z niego koncern oponiarski Michelin, który ma fabrykę w Olsztynie oraz austriacki EGGER, który buduje fabrykę płyt meblowych w Biskupcu.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury działa drugi rok. Samorząd województwa dopłaca do działalności operacyjnej lotniska; w ubiegłym roku była to kwota 10 mln zł, a w tym roku będzie ona wyższa, bo wyniesie 11,7 mln zł. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.