PARTNER PORTALU
  • BGK

Z Torunia do Gdańska autostradą

  • GK/kujawsko-pomorskie.pl    12 października 2011 - 13:22
Z Torunia do Gdańska autostradą

W piątek wieczorem (14 października) zostanie otwarty 62-kilometrowy odcinek autostrady A1 Czerniewice - Nowe Marzy.
Przejazd z Torunia do Gdańska będzie teraz możliwy w nieco ponad godzinę. Przez pierwsze 90 dni nową trasą będzie można jeździć bezpłatnie.

Czytaj też: Przybędzie 240 km autostrad

To drugi w Kujawsko-Pomorskiem odcinek autostrady A1, którą już teraz można dotrzeć na Wybrzeże, a w przyszłości też do południowej granicy Polski.

Czytaj też: Bezpłatna obwodnica tylko przez 90 dni

W miejscowości Nowe Marzy nowa trasa łączy się z istniejącym już 90-kilometrowym odcinkiem drogi prowadzącym do Gdańska. Od ubiegłego roku trwają prace budowlane na ostatnim w Kujawsko-Pomorskiem 64-kilometrowym odcinku autostrady z Czerniewic do Kowala. Budowa drugiego etapu autostrady A1 Czerniewice - Nowe Marzy rozpoczęła się w połowie 2009 roku.

Roboty objęły między innymi budowę nowego odcinka trasy Nowe Marzy - Lubicz, rozbudowę istniejącego odcinka z Lubicza do Czerniewic, dokończenie budowy mostów przez Wisłę i Drwęcę pod Toruniem oraz budowę nowej przeprawy przez Wisłę pod Grudziądzem.

Na trasie powstały trzy węzły autostradowe w miejscowości Nowe Marzy, Lisewo i Lubicz, jeden obwód utrzymania autostrady w Grabowcu oraz cztery pary punktów obsługi podróżnych: Malankowo, Drzonowo, Nowy Dwór i Nowa Wieś. W Malankowie będzie też działać stacja benzynowa.

Uroczyste otwarcie nowego odcinka autostrady z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego (zabierz głos/oceń marszałka) odbędzie się w piątek (14 października) w miejscu obsługi podróżnych Nowa Wieś.

Pierwsi kierowcy wjadą na trasę o godzinie 19.Przez pierwsze 90 dni przejazd nowym odcinkiem będzie bezpłatny. Od 14 stycznia za podróż z Torunia do Trójmiasta trzeba będzie zapłacić 29,90 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • karmel, 2011-10-12 16:19:25

    POPIERAM!!!Jestem za!!!
  • masloc, 2011-10-12 14:19:42

    Bardzo dobra wiadomość dla tych co wciąż się przemieszczają - można by rzec, że ich życie jest w wiecznym biegu, albo trasie jak kto woli, może ta autostada ułatwi im nieco życie i będą mieli choć trochę czasu na to by odpocząć przy komputerze czy też jakiś mecz pooglądać lub posłuchać muzyki... a n...ie tylko ciągle w trasie  rozwiń