PARTNER PORTALU
  • BGK

Za 1,3 mld zł powstaną nowe drogi wokół Ostródy

  • PAP    15 czerwca 2015 - 19:07
Za 1,3 mld zł powstaną nowe drogi wokół Ostródy
(fot. pixabay)

Budowa obwodnicy Ostródy oraz odcinka drogi S 7 Gdańsk-Warszawa usprawni przejazd aut w kierunku Wielkich Jezior Mazurskich. Po zakończeniu inwestycji w 2017 roku cała S 7 na Warmii i Mazurach będzie trasą dwujezdniową.
W poniedziałek  (15 czerwca)w Olsztynie prezes zarządu Budimex, wykonawcy budowy, Dariusz Blocher oraz dyrektor oddziału olsztyńskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Nicewicz podpisali umowę w tej sprawie.

Szczególna inwestycja dla Warmii i Mazur

Ostróda jest strategicznym miejscem na mapie drogowej Warmii i Mazur. Krzyżują się w jej pobliżu dwie główne drogi - S 7 Gdańsk - Warszawa oraz droga krajowa nr 16 - trasa, którą kierowcy podążają w kierunku Wielkich Jezior Mazurskich.

Nowy przebieg siódemki w pobliżu Ostródy pokrywa się lub sąsiaduje z istniejącą drogą krajową nr 7. Natomiast obwodnica Ostródy w przebiegu drogi nr 16 ominie miasto od strony południowej przebiegając przez miejscowości Ornowo, Kajkowo, Górka, częściowo przechodząc zupełnie nowym śladem - podaje GDDKiA.

Dyrektor Nicewicz powiedział podczas podpisania umowy, że inwestycja jest szczególna z uwagi na budowę dwóch węzłów drogowych Ostróda Północ i Ostróda Południe oraz wymagającą infrastrukturę drogową.

Szybciej dojedziemy nad morze

Powstanie 9 wiaduktów drogowych, 5 mostów, 1 przejście dla pieszych oraz przejścia dla zwierząt niezbędne dla bezpiecznej migracji zwierzyny. Szczególną inwestycją będzie most o długości 677 metrów, czteroprzęsłowy, będzie on prowadził drogę nr 16 nad głęboką rynną polodowcową jeziora Morliny, przez którą płynie Ornowska Struga. Drugim co do wielkości mostem będzie most nad Drwęcą i jej doliną. Kolejne mosty to łukowy, który zbudowany zostanie na jeziorem Pauzeńskim, most nad terenem bagiennym wzdłuż jeziora Pauzeńskiego oraz most nad akwenem znajdującym się na terenie ogródków działkowych.

Podpisanie umowy na budowę dróg wokół Ostródy zamyka serię kontraktów na budowę drogi ekspresowej S 7 w woj. warmińsko-mazurskim. W drugiej połowie 2017 roku "siódemka" na Warmii i Mazurach będzie - według zapewnień inwestora czyli GDDKiA - drogą dwujezdniową, co skróci znacznie dojazd nad morze. Koszt budowy S 7 na Warmii i Mazurach od Napierek do Elbląga czyli 145,7 kilometrów to w sumie 5,17 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • anty anty , 2015-06-16 20:57:34

    W Radomia do Zakopanego jedzie się w takim czasie: Radom Kraków 3 h Przejazd przez Kaków (10 km) 1,5 h Kraków Zakopane 1 h-2 h Kraków to najgorzej zarządzna miejska infrastruktura śwata, taką tezę mogę śmiało postawić. Dodam że w tym mieście jest kilkanaście wąskich gardeł i nic się nie robi... z tym żeby zwiększyć ich przepustowość, buduje się kolejne ulice na których trzeba stać na kazdych śwatąłch!!!  rozwiń