PARTNER PORTALU
  • BGK

Za 120 milionów euro powstanie sieć centrów seniora

  • JL    23 listopada 2015 - 10:07
Za 120 milionów euro powstanie sieć centrów seniora

Tak będzie wyglądać centrum seniora Angel Care we Wrocławiu. Fot. Mat. prasowe

10 nowoczesnych i kompleksowych centrów seniora powstanie w pięć lat w. Inwestycje pochłoną 120 mln euro.
To ambitne plany zagranicznych inwestorów: Angel Poland Group oraz MD Nursing.

W Angel Care zainwestowała grupa deweloperska Angel Poland Group i operator centrów opieki nad osobami starszymi o wysokim standardzie MD Nursing. Inwestor zamierza w pięć lat wybudować w Polsce 10 kompleksowych ośrodków dla osób starszych. Pierwszy powstaje we Wrocławiu.

Czytaj też: Te samorządy dostaną pieniądze na domy Seniora-Wigor

Centrum seniora Angel Care we Wrocławiu powstaje przy ulicy Dyrekcyjnej 5-7, w budynkach po szpitalu, który dawniej tu funkcjonował. Realizacja zakończy się w pierwszym kwartale 2016 roku.

– W Polsce jesteśmy pionierami, a wrocławskie Angel Care pierwszą taką inwestycją w kraju – mówi Ron Ben Shahar, partner grupy deweloperskiej Angel Poland Group. – W pierwszy ośrodek Angel Care zainwestowaliśmy 50 milionów złotych. Łączny koszt wszystkich inwestycji szacujemy na ok. 120 mln euro.

Czytaj też: Dzięki dotacjom z RPO powstaną domy seniora i przedszkola

Dla kolejnych centrów seniora inwestorzy szukają lokalizacji głównie w dużych miastach, takich jak Poznań, Warszawa, Łódź czy Kraków.

– Nie wykluczamy, że w jednym mieście może powstać nawet kilka ośrodków, wszystko zależy od zapotrzebowania. Wrocławskie centrum jest pierwszym punktem na mapie sieci nowoczesnych ośrodków z kompleksowymi usługami. Drugie centrum powstanie w Krakowie – mówi Ron Ben Shahar.

Czytaj też: Program Senior-Wigor: dzienne domy opieki medycznej

Wszystkie centra seniorów będą działały na zasadzie wrocławskiego wzorca. Jak dokładnie? Angel Care dzieli się na niezależne części: apartamenty chronione oraz dom opieki z rozbudowanym Centrum Chorób Demencyjnych. Dla komfortu mieszkańców wszystkie części działają w obrębie jednego kampusu, ale do każdej prowadzi osobne wejście.

Centrum seniora Angel Care jest w trakcie realizacji, która zakończy się wiosną 2016 roku. Niemniej gotowy jest już jeden apartament chroniony. To mieszkanie wzorcowe, dzięki któremu można poznać ideę nowoczesnego i kompleksowego domu seniora.

– Główną wartością centrum seniora Angel Care są kompleksowe usługi. Naszym celem jest zapewnienie takich warunków, które w efekcie dadzą mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, aktywność fizyczną oraz intelektualną, a także komfort. To nowy styl życia, do tej pory niedostępny w Polsce – mówi Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care.

Od tradycyjnych mieszkań apartament różni się tym, że jest pozbawiony barier architektonicznych i w pełni przystosowany do potrzeb seniorów. Jego mieszkaniec ma dostęp do wielu usług, m.in. całodobowej opieki medycznej, koordynacji wizyt lekarzy specjalistów, regularnego sprzątania czy zakupów na życzenie.

Udostępniane są także przestrzenie wspólne, w tym pokoje spotkań, biblioteka, sala fitness, pracownia działań twórczych czy zielony ogród na dziedzińcu.

Apartament chroniony Angel Care nie jest na sprzedaż. Ale należy go traktować jak własny dom i jeden z elementów pakietu wysokiej jakości usług dla mieszkańców.

Apartament jednoosobowy to koszt od 4,5 tys. zł, dwuosobowy: od 5,9 tys. zł (2950 zł na jedną osobę) – takie mieszkanie może na przykład wynająć małżeństwo lub inne bliskie sobie osoby. Angel Care podpisało już kilkanaście umów rezerwacyjnych na apartamenty chronione, wciąż dostępne są wolne miejsca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Stach Głąbiński, 2015-11-23 17:41:45

    Przypuszczam, że podane ceny są to opłaty miesięczne. Są one bardzo wysokie.