PARTNER PORTALU
  • BGK

Za 200 mln zł ma powstać obwodnica Stalowej Woli i Niska

  • pt/pap    30 sierpnia 2017 - 15:25
Za 200 mln zł ma powstać obwodnica Stalowej Woli i Niska
Blisko 15,3-kilometrowa obwodnica powstanie w ramach drogi krajowej nr 77 Lipnik-Przemyśl (fot.fotolia)

Blisko 200 mln zł będzie kosztowała obwodnica Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77. Obwodnica ma zostać oddana do użytku w połowie 2021 roku.
W środę, 30 sierpnia rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na budowę trasy z konsorcjum firm: Mostostal Warszawa i Acciona Construccion - powiedziała rzeczniczka rzeszowskiej GDDKiA Joanna Rarus.

Blisko 15,3-kilometrowa obwodnica powstanie w ramach drogi krajowej nr 77 Lipnik-Przemyśl. Inwestycja obejmuje też budowę mostu i pięciu wiaduktów.

Początek obwodnicy Stalowej Woli i Niska będzie w Stalowej Woli, w miejscu skrzyżowania ulicy Podskarpowej i Chopina. Dalej trasa ma biec wzdłuż wałów rzeki San, po północno-wschodniej granicy miasta Niska.

W ciąg drogi krajowej nr 77 ponownie zostanie włączona w miejscowości Przędzel przed węzłem Rudnik.

Docelowo trasa połączy się również z drogą ekspresową S19 stanowiącą część międzynarodowego szlaku Via Carpatia, poprzez włączenie do planowanego węzła Rudnik.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "projektuj i buduj". Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy, przed przystąpieniem do prac budowlanych będzie opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych pozwalających na realizację inwestycji. Rozpoczęcie robót budowlanych zaplanowano na czwarty kwartał 2018 r.

W pierwszym etapie postępowania na zaprojektowanie oraz wybudowanie obwodnicy Stalowej Woli i Niska wpłynęło 19 wniosków. Zweryfikowano je pod kątem m.in. posiadanego potencjału; GDDKiA oceniła także zdolność wykonawców do należytego wykonania zamówienia. W drugim etapie przetargu do złożenia ofert zaproszono 18 wykonawców, ale dokumenty ostatecznie złożyło 11 podmiotów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.