Za 71 mln zł powstanie w Olsztynie park technologiczny

Za blisko 71 mln zł samorząd Olsztyna wybuduje nad jeziorem Skanda park technologiczny. Pieniądze na realizację inwestycji pochodzić będą m.in. z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Jak poinformowała rzecznik prasowa olsztyńskiego urzędu miasta Aneta Szpaderska, kompleks parku powstanie na prawie 20 hektarach terenów miejskich, zlokalizowanych przy drodze wylotowej z Olsztyna do Szczytna.

- W jego skład wejdzie m.in. budynek biurowy z pomieszczeniami usługowymi oraz zapleczem konferencyjnym i wystawienniczym oraz budynek inkubatora przedsiębiorczości. Ponadto powstaną dwa obiekty biurowe, przeznaczone na lokalizację siedzib firm o dłuższym stażu na rynku, dwa obiekty laboratoryjno-biurowe, aby naukowcy i studenci mogli przeprowadzać badania, doświadczenia i eksperymenty, prowadzące do powstania nowoczesnych oraz innowacyjnych technologii i produktów - zapowiedziała Szpaderska.

Dodała, że łączna powierzchnia obiektów przekraczać będzie 7 tys. m kw.

- Założeniem projektowanej zabudowy Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego było stworzenie zespołu budynków spójnych architektonicznie. Pomimo różnorodności funkcji, poszczególne budynki będą posiadać wspólne elementy podkreślające ich przynależność do jednego zespołu - podkreśliła rzecznik ratusza.

W ramach projektu zbudowane zostaną też drogi dojazdowe do parku technologicznego.

Budżet projektu, w kwocie 70,9 mln zł, zakłada wykorzystanie dotacji z UE i budżetu Państwa - około 55,1 mln zł - oraz wkładu własnego Miasta Olsztyna na poziomie 15,8 mln zł. Szpaderska dodała, że inwestycję zaprojektuje i wybuduje Budimex, z którym miasto podpisało już umowę na realizację przedsięwzięcia.

Park technologiczny w Olsztynie ma być oddany do użytku w ostatnim kwartale 2013 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Park powstanie. Technologie - po staremu - zostaną zaduszone w zarodku... Ważne, że kasa z UE zostanie wydana i ktoś na tym zarobi.

aleks, 2010-03-10 08:14:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE