PARTNER PORTALU
  • BGK

Za miesiąc otworzą Galerię Katowicką

  • PAP    19 sierpnia 2013 - 15:05
Za miesiąc otworzą Galerię Katowicką

- Galeria handlowa, budowana od ponad dwóch lat w ścisłym centrum Katowic, zostanie otwarta 18 września - poinformował w poniedziałek inwestor. Tym samym zakończy się kolejny etap wartej ok. 250 mln euro inwestycji przy katowickim dworcu PKP.
Galeria Katowicka jest elementem kompleksu handlowo-komunikacyjnego-biurowego, powstającego w centrum Katowic przy współpracy firm Neinver Polska i Meyer Bergman oraz PKP SA. W końcu października ubiegłego roku oddano do użytku nowy dworzec kolejowy, a od lutego 2013 r. autobusy komunikacji miejskiej korzystają z podziemnego dworca autobusowego. W przyszłości w pobliżu ma powstać jeszcze biurowiec.

Obecnie na budowie Galerii Katowickiej prowadzone są prace wykończeniowe. Zdecydowana większość z blisko 250 najemców, którzy otworzą sklepy i inne placówki w tym miejscu, prowadzi już prace adaptacyjne w swoich lokalach. Gotowy jest parking na 1,2 tys. aut. Oficjalne zakończenie budowy zaplanowano na 17 września, a otwarcie dla klientów dzień później.

Inwestorami projektu są Neinver Polska i Meyer Bergman, a generalnym wykonawcą - firma Strabag.

Koszt całego projektu to ok. 250 mln euro, z czego ponad 70 mln euro pochłonęła m.in. budowa dworców: kolejowego i podziemnego, autobusowego. Pozostałe ok. 180 mln euro to koszt budowy galerii oraz części infrastruktury wspólnej dla wszystkich obiektów kompleksu. Ok. 30 mln zł na układ drogowy w pobliżu przeznaczył też samorząd Katowic.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.