PARTNER PORTALU
  • BGK

Za miesiąc wyłonią wykonawcę mostu na rzece Pisi

  • PAP    3 marca 2014 - 14:14

- Na przełomie marca i kwietnia znany będzie wykonawca m.in. nowego mostu na rzece Pisi w Zygrach (Łódzkie). Obiekt powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 473 - jednej z ważniejszych tras komunikacyjnych w regonie łączącej się z autostradą A2.
Jak poinformował Marcin Nowicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi ogłoszono właśnie przetarg na realizację inwestycji.

Oprócz nowego mostu przebudowane zostaną dojazdy do obiektu, drogowcy wybudują również chodniki. Przebudowane też będą skrzyżowania z drogami publicznymi i wybudowane zostaną zjazdy. Droga na modernizowanym odcinku, zyska również nowe odwodnienie i oświetlenie. Według Nowickiego, stary, wysłużony most, który powstał w 1948 r., zastąpi nowy o długości prawie 30 metrów.

Nowicki przypomniał, że trasa wojewódzka nr 473, to jeden z ważniejszych szlaków komunikacyjnych w regonie łódzkim. Łączy się ona z autostradą A2 rozprowadzając z niej ruch, zwłaszcza tranzyt, w kierunku Śląska.

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień zwrócił uwagę, że dzięki tej inwestycji powstanie nie tylko nowy obiekt, ale również poprawi się bezpieczeństwo na tej drodze. "Po modernizacji, dzięki chodnikom i przejściom dla pieszych, standard bezpieczeństwa na pewno się podniesie i to jest najważniejsze" - powiedział.

Na czas budowy nowego obiektu, ruch odbywać się będzie przez most tymczasowy, który powstanie obok starego mostu. Prace planowane są do końca października tego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.