PARTNER PORTALU
  • BGK

Za rok odnowiony rynek w Jaworznie

  • GK/jaworzno.pl    5 grudnia 2011 - 09:30
Za rok odnowiony rynek w Jaworznie

O zlecenie na realizację projektu Rynek Od.Nowa ubiegało się pięć firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyło przedsiębiorstwo Steinbudex ze Świdnicy, które gotowe jest wykonać zlecenie za 16,9 mln zł.
– Aktualnie komisja przetargowa weryfikuje złożone oferty i jeśli okażą się one zgodne z wymogami formalnymi, najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu będzie można podpisać umowę na przebudowę rynku – mówi prezydent Paweł Silbert (zabierz głos/oceń prezydenta).

Na nowym rynku znajdą się m.in. wieża mediów, zegar wodno-słoneczny, fontanny, skoczki wodne i jawor. W ciągu dwóch lat – w ramach projektu – odnowione zostaną także ulice Mickiewicza, Pocztowa, Zielona i Św. Barbary.

Czytaj też: Przebudują rynek w Jaworznie

Powstanie również wjazd na parking pod halą widowiskowo-sportową od strony ul. Królowej Jadwigi, co w zdecydowany sposób zmniejszy natężenie ruchu na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza – Grunwaldzka.

Prace obejmą swoim zakresem m.in. modernizację płyty najważniejszego w mieście placu i zagospodarowanie jego otoczenia. Dzięki inwestycji nowy rynek ma szansę dorównać estetyką nowej bibliotece i muzeum, a całość może stać się prawdziwym centrum miasta.

Rynek Od.Nowa powstanie dzięki unijnej dotacji w wysokości 13 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.