PARTNER PORTALU
  • BGK

Za rok przetarg na obwodnicę Sanoka

  • PAP    2 października 2013 - 14:25
Za rok przetarg na obwodnicę Sanoka

W czwartym kwartale 2014 r. planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę obwodnicy Sanoka (Podkarpackie). Inwestycja, której koszty szacowane są na ponad 250 mln zł, ma być gotowa w połowie 2018 r.
Obwodnica Sanoka jest jedną z 12, jakie powstać mają w kraju w latach 2014-2020. Jak wynika z dokumentu, który we wtorek przyjął rząd, koszt wszystkich obwodnic oszacowano na 4,7 mld zł. Łączna długość nowych obwodnic wyniesie blisko 150 km.

Jak poinformował Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, złożony został już wniosek o wydanie decyzji środowiskowej ws. przebiegu obwodnicy Sanoka.

"Ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy będzie możliwe dopiero w momencie posiadania kompletu dokumentów. Planujemy, że będzie to możliwe w czwartym kwartale przyszłego roku" - dodał.

Wysocki zaznaczył, że inwestycja będzie realizowana systemem projektuj-buduj, dzięki temu prawie 10-kilometrowa obwodnica ma powstać szybciej.

"System ten zakłada zastąpienie dwóch odrębnych przetargów na projektowanie i realizację inwestycji tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie. Planowany czas realizacji to trzy lata - 1 rok na projektowanie, dwa lata na budowę. Zakończenie prac szacujemy na połowę 2018 roku" - powiedział wysocki.

Radni miejscy Sanoka na ostatniej sesji podjęli uchwałę, w której upoważnili burmistrza miasta do zaciągnięcia kredytu na budowę łącznika pomiędzy ul. Okulickiego i rondem Beksińskiego, a obwodnicą. Szacowany koszt łącznika to 25 mln zł.

W ciągu doby przez Sanok przejeżdża ok. 25 tys. samochodów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.