PARTNER PORTALU
  • BGK

Za siedem milionów odblokują budowę wieżowca

  • Przegląd prasy/Puls Biznesu    27 lipca 2010 - 07:06
Za siedem milionów odblokują budowę wieżowca

Siedem osób chce po milionie złotych za rezygnację z blokowania budowy apartamentowca projektu Daniela Libeskinda przy ul. Złotej w Warszawie. Inwestor uważa, że to szantaż.
Pod koniec czerwca przeciwnicy inwestycji (uważają, że wieżowiec zabierze im światło, zanieczyści środowisko i wartość ich mieszkań spadnie) wygrali proces w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Sprawa wróci teraz do wojewody. Musi on na nowo rozpatrzyć pozwolenie na budowę. Roboty stanęły półtora roku temu – informuje „Puls Biznesu”.

Z nagrania rozmowy prawniczki reprezentującej osoby blokujące budowę z przedstawicielami inwestora, firmy Orco Property, wynika, że blokujący wycofają się z protestu, jeśli firma wykupi ich mieszkania w bloku z lat 60. Żądają 20 tys. zł za mkw. Chodzi o siedem lokali po 50 mkw.

Tymczasem ceny mieszkań w budynku sąsiadującym z inwestycją wahają się od 8,5-9,5 tys. zł za mkw.

Inwestor uznał żądania za szantaż i zerwał negocjacje. Prawniczka protestujących uważa, że to nie szantaż, bo żądania jej mocodawców wynikają z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, a ich racje znalazły potwierdzenie w orzeczeniach sądu – podaje „Pulsowi Biznesu”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.