PARTNER PORTALU
  • BGK

Za tydzień budowa obwodnicy Głubczyc

  • PAP    21 października 2013 - 13:43
Za tydzień budowa obwodnicy Głubczyc

Niespełna 26 mln zł ma kosztować obwodnica Głubczyc. Pieniądze pochodzą z unijnego dofinansowania oraz z budżetu samorządu województwa. Budowa drogi ma ruszyć w przyszłym tygodniu.
"Przekazanie placu budowy generalnemu wykonawcy inwestycji jest planowane na przyszły tydzień" - powiedział rzecznik prasowy Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Opolu Arkadiusz Branicki. Planowana obwodnica będzie mieć 3,7 km długości. Powstanie most na rzece Psinie, trzy skrzyżowania i dwa ronda - pierwsze w miejscu, gdzie obwodnica będzie się przecinać z drogą krajową nr 38, a drugie tam, gdzie obwodnica będzie się łączyć z drogą wojewódzką nr 416. Zaplanowano również budowę stanowiska kontroli pojazdów, łącznie z wagą.

Czytaj też: Tam w latach 2014-2020 powstaną obwodnice

"Budowa obwodnicy będzie kosztować 25,8 mln zł. 85 proc. tej kwoty to dofinansowanie unijne, a reszta pochodzi z budżetu województwa opolskiego" - powiedział Arkadiusz Branicki. Pieniądze na przygotowanie dokumentacji technicznej nowej drogi wyłożyła gmina Głubczyce.

Przetarg na budowę drogi ogłoszono wiosną br. Stanęło do niego 10 firm. Postępowanie wygrała firma Drog-Bud z Częstochowy. Jej oferta była dopiero drugą w kolejności. Najtańsza była oferta konsorcjum Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Mostowych z Kędzierzyna-Koźla oraz Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych z Głubczyc.

Ich propozycja cenowa było o ok. 1 mln zł tańsza, ale zawierała błędy i nieścisłości, i dlatego została wykluczone z przetargu. Konsorcjum odwołało się do Krajowej Izby Odwoławczej, ale nie zmieniło to rozstrzygnięcia przetargu. Oddanie do użytku obwodnicy Głubczyc jest planowane na jesień przyszłego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.