Za tydzień budowa obwodnicy Głubczyc

Niespełna 26 mln zł ma kosztować obwodnica Głubczyc. Pieniądze pochodzą z unijnego dofinansowania oraz z budżetu samorządu województwa. Budowa drogi ma ruszyć w przyszłym tygodniu.
Za tydzień budowa obwodnicy Głubczyc

"Przekazanie placu budowy generalnemu wykonawcy inwestycji jest planowane na przyszły tydzień" - powiedział rzecznik prasowy Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Opolu Arkadiusz Branicki. Planowana obwodnica będzie mieć 3,7 km długości. Powstanie most na rzece Psinie, trzy skrzyżowania i dwa ronda - pierwsze w miejscu, gdzie obwodnica będzie się przecinać z drogą krajową nr 38, a drugie tam, gdzie obwodnica będzie się łączyć z drogą wojewódzką nr 416. Zaplanowano również budowę stanowiska kontroli pojazdów, łącznie z wagą.

Czytaj też: Tam w latach 2014-2020 powstaną obwodnice

"Budowa obwodnicy będzie kosztować 25,8 mln zł. 85 proc. tej kwoty to dofinansowanie unijne, a reszta pochodzi z budżetu województwa opolskiego" - powiedział Arkadiusz Branicki. Pieniądze na przygotowanie dokumentacji technicznej nowej drogi wyłożyła gmina Głubczyce.

Przetarg na budowę drogi ogłoszono wiosną br. Stanęło do niego 10 firm. Postępowanie wygrała firma Drog-Bud z Częstochowy. Jej oferta była dopiero drugą w kolejności. Najtańsza była oferta konsorcjum Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Mostowych z Kędzierzyna-Koźla oraz Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych z Głubczyc.

Ich propozycja cenowa było o ok. 1 mln zł tańsza, ale zawierała błędy i nieścisłości, i dlatego została wykluczone z przetargu. Konsorcjum odwołało się do Krajowej Izby Odwoławczej, ale nie zmieniło to rozstrzygnięcia przetargu. Oddanie do użytku obwodnicy Głubczyc jest planowane na jesień przyszłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE