PARTNER PORTALU
  • BGK

Zabezpieczają wykop pod planowane centrum handlowe we Wrocławiu

  • PAP    2 kwietnia 2012 - 15:14
Zabezpieczają wykop pod planowane centrum handlowe we Wrocławiu

Od umocnienia ścian i zbudowania systemu odwodnienia rozpoczęły się prace przy zabezpieczaniu wielkiego wykopu pod planowane centrum handlowe przy nowym wrocławskim stadionie. Mają się one zakończyć w ciągu dwóch najbliższych miesięcy.
Jak powiedział w poniedziałek rzecznik prasowy spółki Wrocławskie Inwestycje Marek Szempliński, ze względu na zbliżające się piłkarskie mistrzostwa Europy, główny wykonawca rozpoczął prace na terenie wykopu niezwłocznie po podpisaniu umowy.

Czytaj też: Miasta chcą mieć centra handlowe

Kontrakt obejmuje m.in. zabezpieczenie ścian wykopu specjalnymi przyporami, zbudowanie zjazdu, uporządkowanie i ogrodzenie terenu oraz zasianie trawy.

- Żeby jednak właściwie rozpoczęcie prac było w ogóle możliwe, trzeba najpierw wypompować wodę, która znajduje się w wykopie i wzmocnić osuwające się ściany - mówił rzecznik.

Na terenie wykopu zaczęto już więc budować system drenaży odprowadzających wodę. Właściwe prace związane z zabezpieczeniem terenu mają się rozpocząć po świętach. Wartość całego projektu to ok. 3,4 mln zł.

Wielki wykop przy nowym wrocławskim stadionie piłkarskim powstał pod planowaną budowę galerii handlowej. Inwestycja miała zostać zrealizowana przez większościowego udziałowca piłkarskiego Śląska Wrocław, spółkę należącą do Zygmunta Solorza-Żaka.

Pomysł na budowę centrum handlowego przy stadionie narodził się w 2009 r. Wówczas to podpisano porozumienie, na mocy którego spółka Solorza-Żaka miała wybudować galerię, a zyski z tej inwestycji miały zasilać budżet piłkarskiego Śląska.

Pod koniec listopada 2011 r. miasto zdecydowało się jednak wypowiedzieć umowę dzierżawy terenu. Było to związane z upływem terminu, który magistrat i spółka wyznaczyli sobie na decyzję w sprawie budowy galerii przy stadionie.

Obecnie miasto chce wystawić działkę na sprzedaż.

- Przetarg zostanie ogłoszony najprawdopodobniej dopiero jesienią 2012 roku - powiedział wcześniej rzecznik prasowy wrocławskiego Urzędu Miasta Paweł Czuma.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.