PARTNER PORTALU
  • BGK

Ząbkowice mają swoją obwodnicę

  • PAP    7 lipca 2014 - 15:31
Ząbkowice mają swoją obwodnicę

Ponad trzykilometrowa obwodnica Ząbkowic Śląskich została w poniedziałek udostępniona kierowcom. Budowa drogi, dzięki której poza miasto zostanie wyprowadzony ruch samochodów ciężarowych, kosztowała ponad 20 mln zł.
Obwodnica jest częścią drogi wojewódzkiej nr 382. Trasa rozpoczyna się od skrzyżowania z drogą krajową nr 8 i łączy się ponownie z drogą wojewódzką nr 382 w odległości około dwóch kilometrów od centrum Ząbkowic Śląskich.

Według Barbary Bednarek z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, droga nr 382 to jedna z najbardziej zatłoczonych tras w sieci dróg województwa dolnośląskiego. "Znaczną część ruchu na tej trasie stanowi transport ciężarowy wydobywanych na tym terenie surowców skalnych i kruszyw. Po tej trasie przebiega ruch tranzytowy między drogami krajowymi: 8, 35, 39 i 46" - podała Bednarek.

Nowa obwodnica ma odciążyć ulice Ząbkowic Śląskich z tranzytowego ruchu aut ciężarowych. Znacznie ułatwi również ruch turystyczny w kierunku Gór Bardzkich i Sowich.

Budowa obwodnicy kosztowała ponad 20 mln zł, z czego ponad 16 mln zł to środku unijne. W ramach tej inwestycji przebudowano również fragment drogi krajowej nr 8.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.