PARTNER PORTALU
  • BGK

Zablokują drogę, bo domagają się obwodnicy

  • PAP    27 listopada 2013 - 10:48
Zablokują drogę, bo domagają się obwodnicy

W miejscowości Słupno (Mazowieckie) w środę od godz. 8. trwa blokada drogi krajowej nr 62 Włocławek-Warszawa. To część kampanii na rzecz budowy obwodnicy Płocka i wyprowadzenia z miasta transportu substancji niebezpiecznych. Blokada ma zakończyć się w południe.
Organizatorem akcji, w której bierze udział ok. 20 osób, jest płocki SLD. Blokada polega na przechodzeniu przez przejście dla pieszych i wstrzymywaniu ruchu pojazdów na 5 minut. Następnie przez 5 minut możliwy jest przejazd samochodów. W tej formie akcja ma potrwać do godz. 12.

Policja apeluje do kierowców planujących w środę przed południem podróż drogą krajową nr 62 z Płocka do Warszawy i w przeciwnym kierunku, aby rozważyli wybór innej trasy.

Najbliższe objazdy prowadzą przez Wyszogród i drogę krajową nr 50 do Płońska, a następnie drogą krajową nr 10 i wojewódzką nr 567 lub przez most na Wiśle w Wyszogrodzie do drogi wojewódzkiej nr 575.

Jak poinformował PAP szef płockiego SLD Arkadiusz Iwaniak, podobne akcje i wiece, jak środowa blokada, będą kontynuowane, by zwrócić uwagę władz na problemy komunikacyjne miasta. "W ramach kampanii rozpoczynamy zbieranie podpisów pod petycją do premiera Donalda Tuska. Na przełomie grudnia i stycznia planujemy przekazanie petycji wraz podpisami szefowi rządu" - powiedział Iwaniak.

Dodał, że w ramach kampanii planowane są m.in. spotkania mieszkańców Płocka z ekspertami, którzy będą mówić o zagrożeniach w transporcie substancji niebezpiecznych i unijnych przepisach w tej kwestii. "Chcemy pokazać w jakim miejscu jest Płock, jeśli chodzi o infrastrukturę komunikacyjną i co należy zrobić by problemy z tym zakresie rozwiązać" - oświadczył Iwaniak.

W petycji do premiera organizatorzy blokady podkreślają, że "dobra komunikacja drogowa i kolejowa z ważnymi ośrodkami w kraju" jest dla rozwoju Płocka "sprawą najwyższej wagi". Przypominają jednocześnie, że miasto to jest "ważnym punktem tranzytowym w centrum Polski ze strategicznymi obiektami dla gospodarki kraju", jak kompleks rafineryjno-petrochemiczny PKN Orlen, jeden z największych podmiotów tej branży w Europie.

"My mieszkańcy Płocka, żądamy zdecydowanych działań zmierzających do wyprowadzenia z naszego miasta transportu substancji niebezpiecznych oraz budowy północnej obwodnicy miasta Płocka" - napisali w petycji organizatorzy blokady. Ich zdaniem, "niedopuszczalne jest, aby w dzisiejszych czasach przez centrum miasta codziennie przetaczało się kilkaset wagonów z substancjami niebezpiecznymi, aby tiry dewastowały ulice, (...) a nadmierny ruch samochodów ciężarowych stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.