PARTNER PORTALU
  • BGK

Zablokują drogę S3

  • PAP    5 stycznia 2011 - 10:37
Zablokują drogę S3

W środę po południu mieszkańcy Skwierzyny (Lubuskie) mają na godzinę zablokować drogę krajową nr 3 w tym mieście. Protestują przeciw planowanemu przełożeniu budowy S3 na odcinku z Gorzowa do Międzyrzecza.
Droga krajowa nr 3 przebiega przez centrum Skwierzyny, a panujący na niej duży ruch od lat utrudnia życie jej mieszkańcom.

Droga nr 3 na odcinku Gorzów - Międzyrzecz stałaby się jednocześnie obwodnicą Skwierzyny. Ten fragment trasy znalazł się jednak wśród inwestycji drogowych, których realizacja miałaby się rozpocząć dopiero po 2013 r.

Nie chcą się na to zgodzić mieszkańcy Skwierzyny, podobnie jak lubuscy samorządowcy, parlamentarzyści i przedstawiciele wielu innych środowisk domagają się budowy S3 na całym lubuskim odcinku do 2013 r.

Protest w Skwierzynie jest inicjatywą "oddolną" i nie ma głównych organizatorów - podał burmistrz miasta Tomasz Watros. Pomysł zablokowania drogi pojawił się po sesji rady tego miasta, a jego skuteczność będzie zależała od zaangażowania mieszkańców.

Jak poinformował zespół prasowy lubuskiej policji, w środę na drodze krajowej nr 3 może dojść do utrudnień komunikacyjnych spowodowanych opisanym protestem. Na miejscu będą policjanci, będą pomagać podróżującym i kierować ruchem.

"Wszystkich, którzy będą w tym czasie przejeżdżać przez Skwierzynę prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń policjantów. Usprawni to i przyspieszy przejazd" - twierdzi Marcin Waliszewski z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Radzi on, aby miedzy 13 a 16, w miarę możliwości wybierać inne trasy przejazdu bądź zmienić godziny podróży. Kierowcy samochodów ciężarowych, którzy jeżdżą drogą nr 3 mogą w tym czasie skorzystać z wymaganej przerwy w pracy.

Policja prosi kierowców, aby między 13 a 16 omijali ten odcinek krajowej "trójki". Blokada planowana jest na godz. 14-15.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.