PARTNER PORTALU
  • BGK

Zabrze: Galeria zmienia panoramę miasta

  • aw/Propertynews.pl    18 grudnia 2017 - 11:56
Zabrze: Galeria zmienia panoramę miasta
Tak ma wyglądać CH Plantan po rozbudowie (fot.mat.pras.)

Rozbudowa CH Platan w Zabrzu wchodzi w kolejny etap. Po zakończeniu prac wyburzeniowych i położeniu fundamentów pod nową część galerii czas na rozpoczęcie przebudowy Placu Teatralnego.
Z uwagi na to, że Platan zlokalizowany jest w centrum miasta, w głowach inwestorów zrodził się pomysł, by wpłynąć korzystnie także na przestrzeń miejską wokół galerii i podnieść jej walory estetyczne. Zamierza tego dokonać poprzez przebudowę Placu Teatralnego, znajdującego się tuż przy centrum handlowym. Inwestor, spółka NEPI Rockcastle, we współpracy z władzami Zabrza, przeprowadzą remont placu.

- Konsekwentnie rewitalizujemy obiekty na terenie naszego miasta tworząc przestrzeń przyjazną
dla mieszkańców i naszych gości. Tzw. „Kwartał Sztuki”, przy którym mieści się Plac Teatralny,
to miejsce, w którym funkcjonują Teatr Nowy i Filharmonia Zabrzańska. Na Placu Teatralnym od wielu lat występują orkiestry dęte w ramach Festiwalu Orkiestr. Inwestycja związana z przebudową placu z pewnością przyczyni się do tego, że to miejsce zyska nowy blask i stanie się jednym z ulubionych miejsc mieszkańców i osób odwiedzających Zabrze – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Projekt przebudowy obejmuje szereg prac remontowych niezbędnych do zmiany jego wizerunku,
m.in. wymianę posadzki i ułożenie nowych płyt na placu oraz budowę fontanny. Uporządkowana ma też zostać zieleń: donice z roślinami będą odświeżone, a elementy małej architektury, takie jak ławki, kosze na śmieci, linie świetlne w posadzce i słupki – wymienione na nowe.

Zaprojektowano fontannę w formie podświetlanych dysz posadzkowych, rozmieszczonych w układzie liniowym. Plan uwzględnia ponadto udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, obejmujące likwidację krawężników pomiędzy Placem Teatralnym a sąsiadującymi drogami. Przed gmachem teatru zostanie wydzielony niewielki, okazjonalny parking dla samochodów osobowych, z którego mieszkańcy będą mogli korzystać podczas wydarzeń kulturalnych. Dla urozmaicenia funkcji placu w jego północnej części zostało zaprojektowane miejsce na rozkładaną scenę, zaś w części południowej wyznaczono strefę dedykowaną sezonowej gastronomii (np. lodziarniom). Wszystko to pomoże nadać Placowi Teatralnemu większą funkcjonalność i przyciągnie tu mieszkańców Zabrza.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.