PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodnia obwodnica Łodzi, droga S14: Przetarg już 2 października

  • AW    30 września 2015 - 18:52

2 października Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje ogłosić przetarg na budowę Zachodniej Obwodnicy Łodzi w ciągu drogi S14. Dzięki tej inwestycji województwo łódzkie i Łódź mają szansę stać się jednym z najlepiej skomunikowanych regionów w Polsce.
29 września 2015 r. Minister Infrastruktury i Rozwoju zwrócił się do Ministra Finansów o uzgodnienie możliwości ogłoszenia przez GDDKiA przetargu na budowę Zachodniej Obwodnicy Łodzi w ciągu drogi S14. 30 września resort finansów potwierdził taką możliwość, zatem nie zwlekając GGDKiA planuje przetarg ogłosić już w piatek 2 października.Koszt tej inwestycji to 1,8 mld zł.

Budowę S14 zapowiadała minister Maria Wasiak w lipcu.

Droga ekspresowa S14 ma połączyć autostradę A2 z drogą ekspresową S8, biegnąc po zachodniej stronie Łodzi, Zgierza i Pabianic. Łączna jej długość to ok. 41 km. Drogą S8 można natomiast dojechać do budowanego odcinka A1, tworzącego wschodnią obwodnicę Łodzi. Całą autostrada A1 docelowo ma połączyć Trójmiasto z Górnym Śląskiem. W Strykowie, na północ od Łodzi, przecina autostradę A2, natomiast w Gliwicach - A4. Autostrada kończy się na przejściu granicznym w Gorzyczkach. Długość całkowita autostrady A1 to 568 km.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.