PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorscy parlamentarzyści przeciwni zaniechaniu budowy dróg

  • PAP    10 stycznia 2011 - 18:28

Zachodniopomorscy parlamentarzyści przyjęli w poniedziałek w Szczecinie wspólne stanowisko, w którym wyrazili sprzeciw wobec rządowych planów zaniechania inwestycji drogowych w samym regionie oraz innych - związanych z województwem.
 Jest to reakcja na rządowy projekt "Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015", który zakłada zmiany w harmonogramie realizacji inwestycji drogowych, m.in. w województwie zachodniopomorskim.

"Parlamentarzyści Ziemi Zachodniopomorskiej wyrażają głębokie zaniepokojenie i sprzeciw wobec rządowych planów zaniechania wielu inwestycji drogowych, zarówno w obrębie samego województwa zachodniopomorskiego, jak i powiązanych z wojewódzkim systemem transportowym" - oświadczyli w stanowisku posłowie i senatorowie należący do zachodniopomorskiego zespołu parlamentarnego.

Jak podkreślili, zaniechanie inwestycji drogowych przyczyni się do marginalizacji portów, zahamowania rozwoju miejscowości nadmorskich oraz większych miast regionu, utrudni lub nawet uniemożliwi dostęp do terenów inwestycyjnych i pogłębi dysproporcje między Polską zachodnią a resztą kraju.

Zdaniem parlamentarzystów priorytetowa jest budowa drogi ekspresowej S3 na odcinku Gorzów Wielkopolski - autostrada A2.

Zachodniopomorscy parlamentarzyści spotkali się po półtorarocznej przerwie. Grupa odwołała w poniedziałek z funkcji swojego przewodniczącego Sławomira Nitrasa (PO), który został eurodeputowanym i wybrała nowego przewodniczącego - Arkadiusza Litwińskiego (PO). Jego zastępcą został Stanisław Wziątek (SLD). PiS ma zgłosić swego kandydata na wiceprzewodniczącego na następnym spotkaniu.

Według nowego przewodniczącego zespół powinien zająć się m.in. kwestiami związanymi z infrastrukturą w regionie oraz gospodarką morską, w tym aktywizacją terenów postoczniowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.