PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie dokupuje udziały w spółce Port Lotniczy Goleniów

  • pt    26 czerwca 2014 - 14:21
Zachodniopomorskie dokupuje udziały w spółce Port Lotniczy Goleniów

Zarząd województwa zachodniopomorskiego podjął decyzję o objęciu 5 tys. nowych udziałów o nominalnej wartości 1 tys. zł każdy w Porcie Lotniczym Szczecin – Goleniów Sp. z o.o. w Glewicach.
- Port Lotniczy Szczecin-Goleniów stanowi niezbędny element infrastruktury transportowej Pomorza Zachodniego. Objęcie kolejnych udziałów przez region w tej spółce to element długofalowego planu wspierania modernizacji infrastruktury lotniska - podkreśla  marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Czytaj też: Lotniska przynoszą straty, samorządy dokładają miliony

-  Oczekuję, że temu wsparciu towarzyszyła będzie ciężka praca zarządu spółki nad realizacją zadań inwestycyjnych, poszukiwaniem nowych połączeń i co dziś niemniej istotne nad budową marki lotniska jako miejsca otwartego i przyjaznego pasażerom – dodaje marszałek.

Środki finansowe na wykup udziałów zostały wpisane do Wieloletniego Planu Finansowego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2011-2036 i zostały zabezpieczone w tegorocznym budżecie.

Fundusze pochodzące z podniesienia kapitału będą wykorzystane na realizację zadań inwestycyjnych realizowanych w ramach projektu 6.3-11 z listy indykatywnej projektów kluczowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pn. „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury portowej i lotniskowej – Port Lotniczy Szczecin-Goleniów”.

W wyniku podwyższenia kapitału zakładowego księga udziałów PL  Szczecin-Goleniów będzie prezentowała następujący podział:


*PP Porty Lotnicze 91 mln  231 tys. zł i 49,74 proc. kapitału;

Gmina Szczecin    61 mln 236 tys. zł i 33,39 proc. udziałów;

Woj. zachodniopomorskie 24 mln 800 tys. i 13,52 porc. kapitału;

Gmina Goleniów     6 mln 139 tys.  zł i 3,35 proc. kapitału.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.