PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie i Pomorze razem dla rozwoju wzdłuż drogi S6

  • bad    15 września 2015 - 19:49
Zachodniopomorskie i Pomorze razem dla rozwoju wzdłuż drogi S6

Budowa drogi S6 ma ożywić gospodarczo północ Polski. Fot. PTWP

Województwa Zachodniopomorskie i Pomorskie będą wspólnie promować oraz wspierać inicjatywy służące gospodarczemu rozwojowi samorządów lokalnych wzdłuż drogi ekspresowej S6.
- Wraz z rządową decyzją o rozpoczęciu prac nad szóstką, zauważyliśmy zwiększone zainteresowanie inwestorów terenami wzdłuż planowanej drogi. To chyba najlepsza rekomendacja dla tej inwestycji, która może ożywić gminy i powiaty w obu województwach. Ekspresówka to przede wszystkim szansa na nowe miejsca pracy, ale również zwiększenie mobilności naszych mieszkańców, i w końcu lepsze skomunikowanie ze sobą Pomorza To już niedługo zacznie przynosić pozytywne efekty - powiedział wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.

Pomorskie i zachodniopomorskie podpisały list intencyjny

W Słupskim Inkubatorze Technologicznym - list intencyjny w tej sprawie podpisali Tomasz Sobieraj, dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Włodzimierz Szordykowski i Piotr Jedliński, prezydent Koszalina reprezentujący Stowarzyszenie Samorządowe S6.

Celem jest wspólne działanie służące tworzeniu nowych miejsc pracy, a także wsparcie rozwoju społeczno-gospodarczego obszarów znajdujących się przy drodze S6. Nowa arteria o długości 330 km połączy północno-zachodnią część Polski z północno-wschodnim Pomorzem. Trasa będzie przebiegać od Goleniowa koło Szczecina przez: Nowogard, Płoty, Kołobrzeg, Koszalin, Słupsk, Lębork do Trójmiasta.

„Szóstka” pozwoli na znaczne podniesienie możliwości rozwoju terenów inwestycyjnych, ułatwi komunikację z aglomeracjami: szczecińską i trójmiejską oraz wzmocni atrakcyjność turystyczną regionów. W otoczeniu projektowanej drogi zamieszkuje ponad 2,3 mln ludzi, dla których inwestycja wiąże się z poprawą sieci komunikacyjnej.

Dla przedsiębiorców z kolei to istotny szlak transportowy wschód-zachód, który łączy aglomeracje portowe Szczecina i Trójmiasta, a jego przebieg nawiązuje do istniejącej sieci dróg krajowych i ekspresowych. To także ważny odcinek trasy europejskiej E28, Berlin-Szczecin-Gdańsk-Kaliningrad-Mińsk, który łączy Unię Europejską z krajami skandynawskimi i nadbałtyckimi oraz Europy Wschodniej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.