PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie: Rusza budowa drogi S6

  • PAP/EM    19 stycznia 2017 - 15:31
Zachodniopomorskie: Rusza budowa drogi S6
Budowa S6 to jedna z największych inwestycji drogowych w kraju i największa w historii regionu (fot. : www.gddkia.gov.pl)

• Rusza budowa trzech pierwszych odcinków drogi S6 na Pomorzu Zachodnim; Goleniów–Nowogard, Płoty–Kiełpino i Kiełpino–Kołobrzeg.
• Wiosną na wszystkich sześciu odcinkach S6 od Goleniowa do Koszalina mają być prowadzone prace budowlane.
Na odcinkach Goleniów-Nowogard, Płoty-Kiełpino i Kiełpino-Kołobrzeg wykonawcy prowadzą już prace przygotowujące plac budowy do rozpoczęcia zasadniczych prac budowlanych - poinformowała w czwartek szczecińska Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Trzy inwestycje otrzymały już wcześniej Decyzje Zezwalające na Realizację Inwestycji Drogowej.

Przed wjazdem maszyn budowlanych i rozpoczęciem prac ziemnych trzeba m.in. przeprowadzić prace geodezyjne, sprawdzić teren pod kątem ewentualnego występowania niewybuchów czy usunąć z terenu inwestycji drzewa.

Łączna wartość umów na trzy odcinki S6, których budowa rusza, to ponad 1 mld zł - powiedział PAP Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W następnych tygodniach powinny zostać wydane Decyzje Zezwalające na Realizację Inwestycji Drogowej na kolejne odcinki drogi S6, których będzie łącznie sześć o długości 120 kilometrów.

Jak zapewnia Dyrekcja, na wiosnę będą już prowadzone roboty budowlane na wszystkich odcinkach S6 od Goleniowa od Koszalina.

Inwestycja powinna się zakończyć w 2019 r.

Na Pomorzu Zachodnim w realizacji są odcinki S6 o łącznej długości 140 km; sześć odcinków w formule projektuj i buduj oraz już budowana obwodnica Koszalina i Sianowa, która ma być gotowa wcześniej, bo w lipcu 2018 r.

Budowa S6 to jedna z największych inwestycji drogowych w kraju i największa w historii regionu. Z wcześniejszych informacji wynika, że łączna wartość podpisanych umów na 140 km S6 to około 2,87 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.