PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie: Rusza budowa drogi S6

  • PAP/EM    19 stycznia 2017 - 15:31
Zachodniopomorskie: Rusza budowa drogi S6

Budowa S6 to jedna z największych inwestycji drogowych w kraju i największa w historii regionu (fot. : www.gddkia.gov.pl)

• Rusza budowa trzech pierwszych odcinków drogi S6 na Pomorzu Zachodnim; Goleniów–Nowogard, Płoty–Kiełpino i Kiełpino–Kołobrzeg.
• Wiosną na wszystkich sześciu odcinkach S6 od Goleniowa do Koszalina mają być prowadzone prace budowlane.
Na odcinkach Goleniów-Nowogard, Płoty-Kiełpino i Kiełpino-Kołobrzeg wykonawcy prowadzą już prace przygotowujące plac budowy do rozpoczęcia zasadniczych prac budowlanych - poinformowała w czwartek szczecińska Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Trzy inwestycje otrzymały już wcześniej Decyzje Zezwalające na Realizację Inwestycji Drogowej.

Przed wjazdem maszyn budowlanych i rozpoczęciem prac ziemnych trzeba m.in. przeprowadzić prace geodezyjne, sprawdzić teren pod kątem ewentualnego występowania niewybuchów czy usunąć z terenu inwestycji drzewa.

Łączna wartość umów na trzy odcinki S6, których budowa rusza, to ponad 1 mld zł - powiedział PAP Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W następnych tygodniach powinny zostać wydane Decyzje Zezwalające na Realizację Inwestycji Drogowej na kolejne odcinki drogi S6, których będzie łącznie sześć o długości 120 kilometrów.

Jak zapewnia Dyrekcja, na wiosnę będą już prowadzone roboty budowlane na wszystkich odcinkach S6 od Goleniowa od Koszalina.

Inwestycja powinna się zakończyć w 2019 r.

Na Pomorzu Zachodnim w realizacji są odcinki S6 o łącznej długości 140 km; sześć odcinków w formule projektuj i buduj oraz już budowana obwodnica Koszalina i Sianowa, która ma być gotowa wcześniej, bo w lipcu 2018 r.

Budowa S6 to jedna z największych inwestycji drogowych w kraju i największa w historii regionu. Z wcześniejszych informacji wynika, że łączna wartość podpisanych umów na 140 km S6 to około 2,87 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.