Zachodniopomorskie, Wałcz: będzie nowa obwodnica w regionie

Podpisano właśnie umowę na realizację trasy omijającej Wałcz od północy w ciągu drogi S10. Obwodnica będzie miała długość 17,8 km - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Zachodniopomorskie, Wałcz: będzie nowa obwodnica w regionie
Obwodnica Wałcza będzie dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdą stronę (fot. Kitmondo Marketplace, Flickr (CC BY 2.0))

Inwestycję będzie realizowała firma Energopol Szczecin. Wartość podpisanego kontraktu opiewa na 430,5 mln zł. Budowa obwodnicy Wałcza potrwa 22 miesiące i powinna zostać ukończona w lipcu 2018 roku.

Wałcz jest największym miastem na trasie drogi krajowej nr 10, które nie ma żadnej obwodnicy, układ dróg w mieście nie zmienił się w większym stopniu od ponad 70 lat.

Duży ruch tranzytowy powoduje problemy komunikacyjne, szczególnie w okresach porannych i popołudniowych szczytów. Obwodnica wyprowadzi z miasta ruch tranzytowy – kierowcy jadący krajową dziesiątką pojadą komfortową obwodnicą, a mieszkańcy Wałcza odetchną od kolumn ciężarówek przejeżdżających przez centrum miasta.

Obwodnica Wałcza będzie dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Na nowej trasie powstaną 4 węzły drogowe. Wałcz Zachód łączący obwodnicę z obecną drogą krajową nr 10, Wałcz Północ stanowiący połączenie z drogą wojewódzką nr 163, Wałcz Wschód z drogą krajową nr 22 i końcowy węzeł Witankowo na włączeniu w drogę krajową nr 10 od strony Piły.

Drogowcy wybudują ponadto 13 wiaduktów, 2 mosty i 2 estakady.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nareszcie kto wbije pierwszy szpadel.

Walczanin, 2015-11-18 16:03:33 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE