PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie. Więcej wodnych atrakcji w regionie

  • pt    30 marca 2018 - 20:00
Zachodniopomorskie. Więcej wodnych atrakcji w regionie
Dla miłośników wodnych zabaw i kąpieli powstanie nowa atrakcja nad Bałtykiem. (fot.wzp)

Fun Park Pomerania w Pyszce koło Dygowa dzięki eurofunduszom Urzędu Marszałkowskiego poszerzy swoją ofertę o „Wodny Świat”.
  • Dla miłośników wodnych zabaw i kąpieli powstanie nowa atrakcja nad Bałtykiem.
  • Za 11 mln zł w parku zostanie stworzony „Wodny Świat”.
  • Ma to zapewnić przedłużenie sezonu na polskim morzem.

Otwarty w czerwcu ubiegłego roku w Pyszce koło Dygowa Fun Park Pomerania poszerzy swoją ofertę. Przedsięwzięcie, które przedłuży sezon turystyczny nad Bałtykiem może liczyć na eurofundusze z Urzędu Marszałkowskiego. Umowę dofinansowania właśnie podpisano w Kołobrzegu.

Planowany kompleks turystyczny „Wodny Świat” ma być połączony z pozostałymi atrakcjami Fun Parku Pomerania.

- Jego największymi atrakcjami będą kanały i zalewy wodne, przystań rzeczna, plaża tropikalna i sala wirtualnej rzeczywistości - wylicza prezes firmy Markhen+ Marek Różewski.

Inwestycję zaplanowano na lata 2018-2019. Koszt przedsięwzięcia to ponad 11 mln zł. Urząd Marszałkowski przeznaczy z unijnych środków prawie 4 mln zł.

- Nowa atrakcja oddanego do użytku w połowie 2017 roku największego zachodniopomorskiego rodzinnego parku rozgrywki poszerzy jego ofertę i przedłuży turystyczny sezon nad Morzem Bałtyckim - przekonuje członek zarządu województwa zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.

Obecnie w wybudowanym na 30 hektarach Parku skorzystać można ze strefy karuzel, hali zabaw ze zjeżdżalniami i trampolinami, dmuchanym placem zabaw, wioski Wikingów, a także sezonowych rozrywek np. „Maluszkowa” czy wodnego raju, który po realizacji inwestycji będzie większy i dostępny przez cały rok. Ponadto do dyspozycji odwiedzających jest cześć restauracyjna i punkty gastronomiczne.

Projekt wpisuje się w założenia 1 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Gospodarka, innowacje, nowoczesne technologie”, działanie 1.5 „Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych oraz inteligentnych specjalizacji”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.