PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie: Wkrótce ruszą prace przy budowie obwodnicy Szczecinka

  • PAP/jk    8 kwietnia 2017 - 10:33
Zachodniopomorskie: Wkrótce ruszą prace przy budowie obwodnicy Szczecinka
Licząca 12 kilometrów długości obwodnica Szczecinka będzie dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. (Fot. PTWP)

- Zasadnicze prace budowlane na obwodnicy Szczecinka  ruszą w drugiej połowie kwietnia br., a zakończenie inwestycji planowane jest do końca 2018 r. - powiedział Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
• W drugiej połowie kwietnia ruszą zasadnicze prace budowlane na obwodnicy Szczecinka (woj. zachodniopomorskie) w ciągu drogi S11.

• Nowa obwodnica, która wyprowadzi z miasta ruch tranzytowy, szczególnie duży w sezonie letnim, powinna zostać zbudowana do końca 2018 r.

Na placu budowy obwodnicy kończy się obecnie wycinka drzew, sprawdzanie terenu przez saperów, prace geodezyjne i badania archeologiczne - powiedział Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak dodał, zasadnicze prace budowlane ruszą w drugiej połowie kwietnia br., a zakończenie inwestycji planowane jest do końca 2018 r.

Licząca 12 kilometrów długości obwodnica Szczecinka będzie dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdą stronę.

Na tzw. włączeniach w istniejącą drogę krajową nr 11 powstaną ronda, a na samej obwodnicy dwa węzły drogowe. Węzeł Szczecinek Centrum połączy obwodnicę z drogą krajową nr 20, a węzeł Szczecinek Wschód z terenami przemysłowymi. W ramach inwestycji powstanie 13 obiektów mostowych.

- Obwodnica ominie Szczecinek od wschodu. Obecnie w Szczecinku jest spore natężenie ruchu, które utrudnia przejechanie przez miasto - powiedział Grzeszczuk. Ruch, w tym tranzytowy, jest większy rano i wieczorem, a w sezonie letnim wzrasta jeszcze bardziej - kontynuował. Jak dodał, inwestycja pozwoli uwolnić miasto z ruchu tranzytowego.

Przez miasto wiedzie obecnie droga krajowa nr 11 z południa kraju nad morze. W sezonie letnim droga jest chętnie wybierana przez turystów jadących nad Bałtyk ze Śląska i Wielkopolski.

- Budowana bezkolizyjna obwodnica skróci czas przejazdu na tym odcinku i poprawi bezpieczeństwo ruchu. Nowy odcinek to także większy komfort podróży - podkreślał Grzeszczuk.

Wykonawcą obwodnicy jest konsorcjum firm Eurovia i Warbud. Wartość kontraktu to 322 mln zł.

We wschodniej części województwa trwa także budowa blisko osiemnastokilometrowej obwodnicy Wałcza w ciągu drogi S10. Inwestycja ma być ukończona w 2018 r.

Na Pomorzu Zachodnim trwa obecnie budowa 170 kilometrów nowych dróg ekspresowych o łącznej wartości 3,6 mld zł. Największą inwestycją jest podzielona na sześć fragmentów droga S6 od Goleniowa do Koszalina. Na wszystkich sześciu odcinkach S6 ruszyły już prace budowlane.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.