PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie: Wygodniej na trasie Szczecin-Gryfino

  • JL    2 września 2015 - 07:43
Zachodniopomorskie: Wygodniej na trasie Szczecin-Gryfino

Briefing prasowy z udziałem marszałka Olgierda Geblewicza. Fot. www.wzp.pl

Od nowego roku szkolnego na linii kolejowej Szczecin-Gryfino podróż odbywa się zmodernizowanymi składami EN57AL.
Od 1 września 2015 r. osoby podróżujące tą linią będą korzystały już z trzech gruntownie zmodernizowanych pojazdów wyposażonych w klimatyzowane przedziały pasażerskie, wifi, nowoczesne, wygodne fotele, zamknięte obiegi wodno-kanalizacyjne. Pojazdy są również przyjazne dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Jak informuje zachodniopomorski urząd marszałkowski to pierwszy krok do pełnej modernizacji taboru obsługującego linię 273. 30 proc. połączeń będzie się odbywało za pomocą odnowionych pociągów.

– Województwo systematycznie realizuje plan modernizacji taboru kolejowego. Dziś to już 70 proc. całego taboru. Trzy EN-y, które wyjadą na tory trasy Szczecin-Gryfino są kolejnym etapem tego działania. Do końca roku odbierać będziemy kolejne maszyny i wkrótce na trasie pojawi się więcej nowoczesnych i wygodnych pojazdów – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn podkreśla, jak ważna to inwestycja dla społeczności lokalnej.

– Przyjechałem tu „starym” pociągiem, wrócę zmodernizowanym. To dla nas wielka radość. Z pewnością ucieszy młodzież szkolną i osoby pracujące, które podróżują między Szczecinem i Gryfinem – dodał burmistrz Mieczysław Sawaryn.

Oddawane teraz do eksploatacji pociągi to trzy pierwsze z dziesięciu EN-ów, które województwo zakupiło w 2014 r. od Przewozów Regionalnych. Używane pojazdy poddawane są gruntownej modernizacji, która potrwa do 2016 roku. Zmodernizowane pojazdy zasilą park taborowy obsługujący linie:

Szczecin – Gryfino – Chojna – Kostrzyn, Szczecin – Wysoka Kamieńska – Kamień Pomorski, Szczecin – Świnoujście, Szczecin – Stargard Szczeciński – Choszczno – Krzyż.

Na początek na linii do Gryfina, zmodernizowany tabor będzie obsługiwał 7 par połączeń.woj

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.