PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie. Za 18 mln przebudują drogi wojewódzkie

  • pt    30 sierpnia 2017 - 11:04
Zachodniopomorskie. Za 18 mln przebudują drogi wojewódzkie
W ostatnim czasie do użytkowania zostało oddane również 1,9 km na odcinku DW 162 Sławoborze – Świdwin. (fot.uwwz.pl)

Do końca 2017 roku w Zachodniopomorskiem zostaną przebudowane przeszło 22 km dróg wojewódzkich. Dzięki wartym ponad 18 mln zł inwestycjom, uda się poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym i jego warunki.




Jednym z ostatnich efektów jest otwarcie nowego obejścia Lipian, które znacząco ułatwi komunikację lokalną, a dzięki któremu nie tylko miejscowi kierowcy żegnają się z dziurami i koleinami.

Inwestycję w ostatnich dniach otworzył wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.

- Poradziliśmy sobie z problemami, które zastaliśmy wraz z przejęciem dawnej krajowej trójki. W błyskawicznym czasie doszliśmy do porozumienia z powiatem w sprawie zamiany dróg i wyznaczenia nowej trasy dla tranzytu przez Lipiany. Dokonując znaczącej przebudowy blisko 2 kilometrowego odcinka pokazaliśmy, że dzięki dobrej współpracy nawet trudne zadania można wykonać sprawnie. Znacząco poprawi się komfort oraz bezpieczeństwo mieszkańców i kierowców przejeżdżających przez nasz region. – mówił Rzepa.

W ostatnim czasie do użytkowania zostało oddane również 1,9 km na odcinku DW 162 Sławoborze – Świdwin. Aktualnie prowadzone są prace na 17 odcinkach dróg wojewódzkich, które powinny zostać zrealizowane do końca bieżącego roku.

- Chcemy by piesi przy drogach czuli się bezpieczniej, chcemy by kierowcom jeździło się lepiej. Poprawa infrastruktury drogowej Pomorza Zachodniego to dla władz województwa jeden z priorytetów, o czym świadczy kształt naszego budżetu. Właśnie z niego finansowane są tzw. zadania jednoroczne, czyli głównie te najpilniejsze remonty dróg wojewódzkich. Realizujemy również wiele mniejszych, ale niezwykle ważnych inwestycji z punktu widzenia mieszkańców regionu w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. – wyjaśnia marszałek Olgierd Geblewicz.

Właśnie w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) województwo  planuje zrealizować 24 zadania polegające m.in. na przebudowie i budowie chodników, skrzyżowań oraz elementów uspokojenia ruchu. Na ten cel zaplanowano środki w wysokości około 2,3 mln zł. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.