PARTNER PORTALU
  • BGK

Zagłoba, co odciąży miasto rośnie w oczach

  • AW/um.ostrowiec.pl    19 kwietnia 2012 - 16:31
Zagłoba, co odciąży miasto rośnie w oczach

Trwają prace przy budowie końcowego odcinka ulicy Zagłoby w Ostrowcu Świętokrzyskim. Powstaje on w ramach jednej z najważniejszych inwestycji dla tego miasta – budowie IV jej etapu.
W ostatnim czasie ekipy firmy STRABAG zakończyły montaż konstrukcji nośnej wiaduktu nad Zygmuntówką, położyły również asfalt na odcinku drogi miedzy ulicą Mostową a Nowo - Samsonowicza oraz prowadziły prace przy budowie mostu na rzece Szewniance.

Został już także zatwierdzony przez Policję i wszystkich zarządców dróg projekt tymczasowej organizacji ruchu w związku z koniecznością zamknięcia na czas układania warstwy ścieralnej odcinka ulicy Zagłoby - od skrzyżowania z byłą ulicą Składową do ronda przy wiadukcie w ciągu Alei 3-go Maja.

- Pamiętajmy, że mimo czasowych utrudnień, już w tym roku mieszkańcy odczują wyraźną poprawę komunikacji w centrum miasta, zwiększenie przepustowości i płynności ruchu między dolną, a górną częścią Ostrowca. Wyprowadzenie samochodów ciężarowych, wynagrodzi nam obecne niedogodności. Tym samym rozwiązany zostanie problem korków na ulicy Sandomierskiej i wiadukcie. Dzięki tej inwestycji zniknie tak uciążliwy dla mieszkańców ruch ciężkich samochodów, przemieszczających się dziś ulicą Mostową, Żeromskiego, Sienkiewicza, Waryńskiego, Aleją Jana Pawła II, 11- go Listopada i Bałtowską, a zwłaszcza Sandomierską - poinformował prezydent miasta Jarosław Wilczyński (oceń jego działania). - Jednakże naszym marzeniem jest docelowa realizacja V etapu budowy Zagłoby, który połączyłby powstającą obecnie trasę z drogą nr 9, od wiaduktu na Brezelii do okolic restauracji Panorama. Dlatego dołożę wszelkich starań, korzystając z woli pomocy naszych parlamentarzystów, aby tak się stało, a nasze miasto zyska dzięki temu kompleksowe rozwiązanie komunikacyjne.

Magistrat przypomina, że roboty budowlane przy inwestycji, której łączna wartość wynosi prawie 68 mln (w tym 40 mln złotych pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego), rozpoczęto w połowie kwietnia 2011 roku, a ich zakończenie zaplanowano na wrzesień bieżącego roku. W ramach tego zadania powstaje ponad 4 - kilometrowy odcinek drogi z mostem na rzece Szewniance i wiaduktem nad drogą wojewódzką nr 755 i torami w rejonie Denkówka wraz z połączeniem z ulicą Samsonowicza. Obok jezdni powstaną chodniki i ścieżka rowerowa oraz drogi serwisowe.

Wybudowana zostanie zbiorcza droga gminna, którą będzie się odbywał ruch ciężkich samochodów ciężarowych obsługujących hutę Celsa, a także inne przedsiębiorstwa zlokalizowane w rejonie ulicy Samsonowicza. Dzięki tej inwestycji zniknie tak uciążliwy dla mieszkańców ruch ciężkich samochodów, przemieszczających się dziś ulicą Mostową, Żeromskiego, Sienkiewicza, Waryńskiego, Aleją Jana Pawła II, 11- go Listopada i Bałtowską.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.