PARTNER PORTALU
  • BGK

Zagospodarowanie rzeki Czerniejówki. Lublin chce poznać zdanie mieszkańców

  • JS    11 kwietnia 2017 - 21:41
Zagospodarowanie rzeki Czerniejówki. Lublin chce poznać zdanie mieszkańców
Od kwietnia do listopada zaplanowanych jest 5 spotkań konsultacyjnych, w tym spacer przestrzenny przy udziale specjalistów z zakresu architektury krajobrazu i planistów (maj). (fot. lublin.eu)

Rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania doliny rzeki Czerniejówki w ramach projektu "Partycypacja w planowaniu przestrzennym". Poprzedzą opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a zebrane wnioski zostaną przekazane do zespołu projektowego miejskiego planu.
- Chcemy poznać opinie mieszkańców dotyczącą przyszłości doliny rzeki Czerniejówki, przyszłego przeznaczenia tych terenów i ich uporządkowania. Pozyskana wiedza będzie przez projektantów odzwierciedlana w zapisach planistycznych. Zachęcamy do aktywnego włączania się w te działania, dzięki temu możemy wspólnie decydować o przyszłości miasta. - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Od kwietnia do listopada zaplanowanych jest 5 spotkań konsultacyjnych, w tym spacer przestrzenny przy udziale specjalistów z zakresu architektury krajobrazu i planistów (maj). Spotkaniom towarzyszyć będzie ankieta dostępna (na stronach internetowych miasta) dotycząca docelowego zagospodarowania terenu, konkurs plastyczny dedykowany uczniom szkół znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie omawianego obszaru (Szkoła Podstawowa nr 2, Gimnazjum nr 1).  W ramach projektu opracowane zostaną m.in. wizualizacje przestrzenne, makieta urbanistyczna terenu oraz broszura edukacyjna informująca jak czytać ustalenia planów miejscowych.

Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się 24 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 17:00 w Gimnazjum nr 1 przy ul. Kunickiego 116.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.