PARTNER PORTALU
  • BGK

Zagraniczni wolontariusze odnowią miasto

  • PAP    9 czerwca 2010 - 17:50
Zagraniczni wolontariusze odnowią miasto

Około 500 wolontariuszy z Polski, Holandii, Norwegii, Szwajcarii, Ukrainy i USA, w ramach Festiwalu Współpracy Realna Akcja, będzie na początku sierpnia remontować w Łodzi mieszkania i place zabaw.
Będzie to już trzecia taka akcja w Polsce, zorganizowana przez Fundację Realna Nadzieja, skupiającą osoby z różnych środowisk chrześcijańskich. Dwie poprzednie akcje odbyły się - rok temu w Sandomierzu, a dwa lata temu - w Tomaszowie Mazowieckim.

Jak powiedział w środę pastor Kościoła Chrześcijan Baptystów z Łodzi Leszek Wakuła "wolontariusze wejdą do takich miejsc w mieście, gdzie potrzebna jest natychmiastowa pomoc, gdzie trzeba pomalować mieszkanie, dokonać drobnych napraw elektrycznych, hydraulicznych czy wymienić okno".

- Będzie też odnawianie Domów Pomocy Społecznej, Domów Dziecka. W niektórych miejscach chcemy zaangażować mieszkające tam osoby, by to była nasza wspólna praca - dodał. Planowane jest również zorganizowanie czasu wolnego dzieciom, które nie wyjechały na wakacje.

Pastor poinformował, że łódzki magistrat przygotowuje listę z adresami osób potrzebujących pomocy.

Wolontariusze sami zapłacą za swój pobyt, a miasto sfinansuje zakup materiałów koniecznych do przeprowadzenia remontów. Jak powiedział Wakuła, wśród wolontariuszy są fachowcy od budownictwa, którzy będą dozorować prace i pomagać w nich.

W ramach sierpniowej akcji w środę w Łodzi przekazano kilkadziesiąt wózków dla osób niepełnosprawnych

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.