PARTNER PORTALU
  • BGK

Zagrożony termin drugiej linii metra?

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Warszawa    31 marca 2011 - 07:09
Zagrożony termin drugiej linii metra?

Wreszcie są pozwolenia budowę pierwszych stacji drugiej linii metra. Coraz trudniej będzie jednak dotrzymać terminów zakończenia robót.
Na razie miejscy urzędnicy wydali zgodę dla stacji Rondo Daszyńskiego i Nowy Świat – informuje stołeczna „Gazeta Wyborcza”. W tym pierwszym miejscu na razie powstaje szyb startowy dla tarcz, który ma być zarazem korpusem stacji.

Problem w tym, że wciąż nie ma bardziej potrzebnych pozwoleń – na budowę stacji ONZ i Stadion. Jak zapowiadał w styczniu włosko-turecki wykonawca, ich budowa miała się zacząć w maju lub w czerwcu.

Jeśli roboty nie wystartują tam prędko, nie będzie miało sensu rozpoczynanie drążenia szybkimi tarczami tuneli pod ul. Prostą i ze stacji Powiśle. Zmechanizowane „krety” mają się stamtąd przemieszczać na wschód.

Muszą dotrzeć do następnych przystanków, których budowa powinna być mocno zaawansowana. Pilna jest też budowa stacji Dworzec Wileński.

Umowa z wykonawcą przewiduje, że węzeł komunikacyjny u zbiegu Targowej i al. „Solidarności” ma być ponownie przejezdny na dwa miesiące przed Euro 2012, czyli za rok.

Wiele zastrzeżeń do dokumentacji ma wojewoda, który ma wydać pozwolenia na budowę trzech stacji: Rondo ONZ, Świętokrzyska i Dworzec Wileński. Wytknął m.in. błędy w numeracji działek.

Informacji o nowym harmonogramie robót mieli wczoraj wysłuchać miejscy radni z komisji infrastruktury. Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz przekazał jednak, że spotka się z nimi innym razem – dodaje „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.