PARTNER PORTALU
  • BGK

Zainwestują 714 tys. zł w Podstrefie Dzierżoniów

  • PAP    8 maja 2013 - 18:43
Zainwestują 714 tys. zł w Podstrefie Dzierżoniów

Firma Alphavision Polska zainwestuje na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej co najmniej 714 tys. zł. Spółka zamierza rozbudować swój zakład działający w Podstrefie Dzierżoniów (Dolnośląskie).
Jak poinformowała w środę Marta Wróbel z biura prasowego Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, firma otrzymała już zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie strefy, a dzięki inwestycji zatrudnienie znajdzie co najmniej dwóch nowych pracowników.

Na terenie strefy Alphavision Polska prowadzi działalność polegającą na cięciu, formatowaniu i czyszczeniu folii optycznej używanej do produkcji ekranów LCD. Firma działa w Podstrefie Dzierżoniów od 2009 r. i obecnie zatrudnia ok. 40 osób. Planowana rozbudowa zakładu ma się zakończyć do końca 2013 r.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna została utworzona w 1997 r. Swoim zasięgiem obejmuje woj. dolnośląskie, opolskie, wielkopolskie i lubuskie. Podzielona jest na 41 podstref, w których zainwestowało już ok. 200 firm, m.in. Toyota, Cersanit, Bosch, IBM, General Electric i Bridgestone.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.