PARTNER PORTALU
  • BGK

Zainwestują miliony nad Jeziorem Tarnobrzeskim

  • www.sztafeta.pl    26 lutego 2013 - 09:55
Zainwestują miliony nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Ponad 5 mln 746 tys. zł kosztować będzie budowa stanicy żeglarskiej, jaka niebawem powstanie nad Jeziorem Tarnobrzeskim.
Podpisano umowę z głównym wykonawcą na realizację inwestycji. Władze Tarnobrzega liczą, że zainwestowane w stanicę pieniądze (z budżetu miasta ponad 2 mln zł) zaprocentują bardzo szybko.

- Liczę na to, że już w przyszłym roku wszyscy amatorzy żeglowania będą mogli korzystać ze zbudowanej od podstaw stanicy żeglarskiej. Jest to pierwsza stała inwestycja nad naszym akwenem. Jestem pewien, że budowa stanicy i zagospodarowanie terenu wokół podniesie dodatkowo atrakcyjność akwenu i przyciągnie do Tarnobrzega kolejnych turystów - mówi prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Przed tygodniem pomiędzy miastem, a głównym wykonawcą inwestycji zawarto umowę na realizację tej inwestycji.

Całkowita wartość zadania wyniesie ponad 5 mln 746 tys. 571 zł. Z tego 1 820 732,93 zł to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 321 305,80 zł pochodzić będzie z budżetu państwa. Wkład własny Tarnobrzega wynosi niewiele ponad 2 mln 142 tys. zł.

Jak przewiduje projekt, budynek stanicy żeglarskiej będzie składał się z trzech kondygnacji. Na parterze usytuowana będzie sala wykładowo-szkoleniowa dla ok. 40 osób, świetlica, szatnie, bufet, kuchnia oraz toalety.

Na piętrze znajdą się pomieszczenia administracyjne, pokoje gościnne oraz sanitariaty z prysznicami. Zaplanowano także budowę tarasu widokowego. Dzięki zastosowaniu specjalnych platform budynek będzie przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

W pobliżu budynku ustawione będą dwie altany grillowe na ok. 50 osób, powstanie też 60 metrowa keja. Projekt zakłada również budowę hangaru do bieżących przeglądów i napraw łódek wraz z wydzieloną częścią magazynową.

Wykonane zostaną też ciągi pieszo-jezdniowe oraz miejsca parkingowe. Pomyślano również o punkcie medycznym. W tym celu wyremontowane zostanie pomieszczenie w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Machowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.