PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakład recyklingu w płockim parku technologicznym

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Płock    31 marca 2011 - 09:14
Zakład recyklingu w płockim parku technologicznym

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny zdobył kolejnych dwóch inwestorów. Od 2010 roku w PPPT zdecydowało się zainwestować łącznie osiem firm, które zatrudnią blisko 300 osób.
PPPT podpisał przedwstępną umowę sprzedaży gruntów firmie Izo-Bet. Działa ona już w Płocku, zajmuje się produkcją i montażem izolacji termicznej w przemyśle energetycznym i chemicznym – informuje płocka „Gazeta Wyborcza”.

Planuje zbudować w Parku halę produkcyjną do wytwarzania płaszczy z blachy i konstrukcji nośnej izolacji termicznej. Powstanie ona na działce o powierzchni hektara.

Wstępne szacunki zakładają, że inwestycja pochłonie 1,5 mln zł. Inwestor zadeklarował utworzenie nie mniej niż 20 miejsc pracy.

PPPT podpisał również przedwstępną umowę sprzedaży gruntów spółce Graffiti Polska. Firma powstała, by zająć się budową zakładu recyklingu odpadów – opakowań z tworzyw sztucznych poliolefinowych.

Szacuje się, że inwestycja będzie kosztować w pierwszym etapie ok. 5 mln zł, zajmie teren o powierzchni ok. 0,6 ha, a pracę znajdzie tu nie mniej niż 15 osób - dodaje płocka "Gazeta Wyborcza".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.