PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakład w Jaśle sprzedany

  • PAP    15 kwietnia 2011 - 18:22

Ministerstwo Skarbu Państwa podpisało umowę sprzedaży 85 proc. akcji Zakładów Tworzyw Sztucznych Gamrat w Jaśle firmie Lentex.
Umowa ma charakter warunkowy, jej dojście do skutku jest uzależnione m.in. od stanowiska Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.Jak podaje Ministerstwo Skarbu Państwa w komunikacie, inwestor został zobowiązany w umowie m.in. do utrzymania w Gamracie podstawowej działalności gospodarczej, a także do inwestowania w jasielski zakład. Wynegocjowany pakiet socjalny przewiduje m.in. utrzymanie przez 30 miesięcy zatrudnienia na poziomie przynajmniej 650 osób.

Przeciwko sprzedaży Gamratu Lenteksowi protestują związki zawodowe działające w jasielskiej spółki. W ich opinii ten inwestor nie gwarantuje zakładowi odpowiedniego rozwoju. Związkowcom nie udało się też porozumieć z Lenteksem ws. pakietu socjalnego, negocjacje w tej sprawie zakończyły się podpisaniem protokołu rozbieżności.

Gamrat jest jednym z największych producentów tworzyw sztucznych w kraju. Firma ma 20-proc. udział w rynku systemów rynnowych, 40-proc. udział w wykładzinach obiektowych, w systemach instalacyjnych PVC - 10 proc., a w systemach instalacyjnych PE - 30 proc. Zatrudnia 880 osób.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.