PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakład zagospodarowania odpadów w Hajnówce Top Inwestycją Komunalne Polski Wschodniej 2016

  • Portalsamorzadowy.pl    12 września 2016 - 12:34
Zakład zagospodarowania odpadów w Hajnówce Top Inwestycją Komunalne Polski Wschodniej 2016
Zakład Zagospodarowania Odpadów w Hajnówce uzyskał ponad 6 tys. pozytywnych głosów.

• Czytelnicy serwisu Portalsamorzadowy.pl wybrali najlepszą inwestycję komunalną Polski Wschodniej w 2016 roku.
• Najwięcej pozytywnych głosów oddano na Rozbudowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Hajnówce.
• Pełną listę laureatów poznamy podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się 22 i 23 września w Białymstoku.
Głosowanie na Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej 2016 zakończyło się w poniedziałek (12 września), w samo południe. Walka o miano lidera do samego końca była zacięta. Ostatecznie jednak czytelnicy zdecydowali, że tytuł ten powędruje do Hajnówki, gdzie tamtejsza rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów uzyskała ponad 6 tysięcy pozytywnych głosów. 

Inwestycja w Hajnówce kosztowała ponad 17,5 mln zł. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych, pożyczce z WFOŚiGW i środkom własnym inwestora, którym jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Hajnówce.

Głównym celem inwestycji było uporządkowanie i organizacja gospodarki odpadami komunalnymi na terenie regionu południowego woj. podlaskiego, zgodnie z przepisami krajowymi i UE. Dzięki rozbudowie, zakład w Hajnówce nie tylko zwiększył swoją moc przerobową, ale również m.in. przeciwdziała zagrożeniom wynikającym ze składowania odpadów, a także zwiększa udział odpadów komunalnych poddawanych odzyskowi.

Rozbudowa ZZO zapewnia korzyść nie tylko obecnym mieszkańcom Hajnówki, ale także przyszłym pokoleniom. I to zostało docenione, ponieważ zakład uzyskał najwięcej pozytywnych głosów w naszym konkursie – 6067.

Walka o fotel lidera w internetowym głosowaniu na Top Inwestycję Komunalną 2016 toczyła się do ostatniej chwili. Tuż za ZZO w Hajnówce uplasowała się renowacja pałacu „Oranżerii” w Lidzbarku Warmińskim, na którą oddano 5257 pozytywnych głosów. Inwestycja kosztowała blisko 4,3 mln zł, z czego większość środków pochodziła z dofinansowania unijnego. Dzięki renowacji, Lidzbark zyskał stylowe miejsce spotkań, w którym pielęgnuje się edukację i kulturę regionalną. Renowacji letniego pałacu Oranżerii Biskupa Ignacego Krasickiego towarzyszyło zagospodarowanie terenów wokół niego oraz zakup wyposażenia.

Na trzecim miejscu podium znalazła się rewitalizacja Zamku Królewskiego w Chęcinach, która uzyskała 2524 pozytywne głosy. Obiekt zrewitalizowano za kwotę ponad 8 mln zł, z czego ponad 6,5 mln zł pochodziło z funduszy unijnych. Poprzez szereg prac związanych z rewitalizacją zamku, poprawił się nie tylko wygląd zabytku, ale wzrosło tez bezpieczeństwo zwiedzania zamku, a do dyspozycji turystów oddano powiększony parking.

Pełną listę wyników Top Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej 2016 poznamy podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się 22 i 23 września w Białymstoku, pod patronem Portalsamorzadowy.pl. Top Inwestycje Komunalne są wybierane dwutorowo. 

Nagradzamy do 10 inwestycji komunalnych, prowadzonych przez samorządy lub ich podmioty zależne.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej 2016 dotyczy inwestycji oddanych do użytku w ostatnim roku, zrealizowanych przez samorządy, spółki komunalne lub inne podmioty, nad którymi faktyczne władztwo sprawuje samorząd.

Prawidłowa ocena projektów Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej jest możliwa dzięki Radzie Konsultacyjnej, która wspiera konkurs.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.