PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakończenie prac konstrukcyjnych Parku Naukowo-Technologicznego w Suwałkach

  • suwalki24.pl    28 czerwca 2011 - 11:14

Z placu budowy wywieziono właśnie 30-metrowy dźwig, co oznacza, że zakończył się główny etap budowy Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach.
Wykonano już konstrukcje wszystkich budynków powstającego obiektu. Jedna z najważniejszych inwestycji Polski Północo-Wschodniej nabiera ostatecznego kształtu.

Umowa na budowę obiektów Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód podpisana została z Przedsiębiorstwem Remontów i Budownictwa Ogólnego (PRIBO) w Suwałkach 12 lutego 2010 r.

W maju ubiegłego roku na placu budowy podpisano i uroczyście wmurowano akt erekcyjny. W taki sposób zainaugurowano realizację inwestycji, która ma znacząco przyczynić się do rozwoju gospodarczego północno-wschodniego regionu Polski.

Następnym etapem budowy będzie montaż aluminiowych kurtyn – elewacji na budynkach Laboratorium i Centrum Innowacji. Natomiast budynek Hali pokryje blaszana płyta wielowarstwowa.

W najbliższych miesiącach realizowane będą prace wykończeniowe. Wówczas nastąpi okres najbardziej wzmożonych robót.

Na terenie budowy, gdzie do tej pory jednorazowo pracowało około 60 osób, będzie ich łącznie nawet 150 – pracowników generalnego wykonawcy oraz podwykonawców.

Obecnie prace prowadzą już podwykonawcy z branży teletechnicznej, sanitarnej i elektrycznej.

Wykańczanie wewnętrzne obiektów potrwa około roku. Finalnym etapem będzie wykonanie robót drogowych.

Wtedy też zostanie zrealizowany jeden z najbardziej oryginalnych elementów całego obiektu – zielone dachy porośnięte roślinnością na budynkach Laboratorium oraz Centrum Innowacji. Oddanie obiektów do użytku ma nastąpić w czerwcu 2012 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.