PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakończone prace na linii kolejowej Łódź Widzew- Zgierz

  • bad    25 sierpnia 2014 - 20:26
Zakończone prace na linii kolejowej Łódź Widzew- Zgierz

Witold Stępień razem z Łódzką Koleją Aglomeracyjną rozpoczął akcję „Bezpieczna podróż z ŁKA”. Przedsięwzięcie jest związane z zakończeniem prac na linii kolejowej Łódź Widzew- Zgierz.
Dzięki temu po wielu latach znów pojadą tędy pociągi. Kierowcy będą jednak musieli zwiększyć czujność na przejazdach kolejowych.

PKP Polskie Linie Kolejowe nie tylko kończą rewitalizację 12-kilometrowego odcinka torów, ale odnawiają i stawiają nowe przystanki kolejowe wzdłuż trasy. Dzięki temu od 1 września pojadą nią pierwsze pociągi ŁKA. - Będzie to bardzo ważny odcinek kolei obwodowej - podkreśla marszałek Witold Stępień.

Czytaj też: Obywatelski Hyde Park w Łodzi

Podróżni przejadą ze Zgierza na Widzew w 17 minut i tylko za 3 zł.

- Rozkład jazdy będzie dopasowany do pociągów jadących z Łodzi Widzewa do Warszawy. To jeszcze powinno zwiększyć atrakcyjność połączeń - dodaje Andrzej Wasilewski, prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

To, że przejazdy na tej trasie będą atrakcyjne dla mieszkańców Zgierza, potwierdzali również prezydent miasta Iwona Wieczorek i członek zarządu powiatu Wojciech Budziarski.

Pociągi na odremontowanej trasie będą mogły jeździć z prędkością 100 km/h. Zatrzymają się po drodze na trzech przystankach: Łódź Arturówek, Łódź Marysin oraz Łódź Stoki.

Pociągi pojawią się na trasie Zgierz - Widzew po kilkunastu latach przerwy. To dlatego marszałek Witold Stępień i ŁKA zainicjowali akcję, która ma zapobiec groźnym zdarzeniom na przejazdach kolejowych. Rozdawane będą ulotki informujące o rozpoczęciu kursowania pociągów i rozwieszane plakaty, przed przejazdami kolejowymi ustawione zostaną dodatkowe znaki drogowe, informowane są media, a w sobotę 30 sierpnia przy Dworcu Zgierz odbędzie się piknik rodzinny, którego tematem będzie bezpieczeństwo.

W ramach akcji „Bezpieczna podróż z ŁKA" będą też rozdawane gadżety, a tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym będzie propagowana wśród najmłodszych. Do akcji włączy się również policja drogowa w Zgierzu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Ezzie, 2014-08-25 21:03:26

    Po pierwsze wcale nie zakończono jeszcze prac, bo w najlepsze trwa budowa przystanku Łódź Marysin. Po drugie: żaden przystanek nie posiada wygodnego dojścia do przystanków komunikacji miejskiej.