PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakończono remont wiaduktu w Białogardzie

  • PAP    16 listopada 2010 - 18:22

Zakończył się kapitalny remont prawie 240-metrowego wiaduktu w Białogardzie (Zachodniopomorskie).
We wtorek obiekt otwarto dla ruchu samochodowego - poinformował dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (ZZDW) Bogdan Krawczyk. Przebudowa wiaduktu znajdującego się w ciągu drogi łączącej Białogard z Kołobrzegiem i Połczynem Zdrojem kosztowała 7,39 mln zł. Inwestycja w 75 proc. była dofinansowana przez Unię Europejską. Pieniądze pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. 

Prace na wiadukcie trwały ponad rok. Przez ten czas do Kołobrzegu i Połczyna Zdroju trzeba było jeździć objazdami.

Inwestycję prowadziło wyłonione w przetargu konsorcjum spółek MOSTAR ze Stargardu Szczecińskiego i PUT INTERCOR z Zawiercia. Roboty nadzorowała szczecińska spółka EKO-INWEST SA.

Na rozpiętym nad torami kolejowymi i dwiema ulicami stalowo - betonowym wiadukcie o długości 239,74 m i szerokości 12,4 m budowlańcy m.in. wzmocnili dźwigary, wykonali nową nawierzchnię jezdni i chodników, żelbetową płytę pomostu oraz system odwadniania obiektu.

Z powodów technicznych oddanie wiaduktu do użytku opóźniło się o ok. 45 dni. - Stan obiektu był dużo gorszy, niż przewidywał projektant i wymagane były dodatkowe roboty - wyjasnił Dyrektor ZZDW Bogdan Krawczyk.

Wiadukt zbudowano w latach 1975-1976. Ostatni duży remont obiektu, przed zakończonymi we wtorek pracami, przeprowadzono w 1986 roku.

Czytaj też:

Rozpoczęcie budowy obwodnicy Przemyśla 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.