PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakończyła się budowa Biblioteki Głównej w Kielcach

  • PAP    20 października 2012 - 10:21

W Kielcach zakończyła się budowa Biblioteki Głównej oraz Centrum Języków Obcych Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Obecnie trwają procedury przetargowe związane z wyposażeniem budynków - poinformował PAP rektor prof. Jacek Semaniak.
Jak powiedział prof. Semaniak, Centrum Języków Obcych powinno być udostępnione studentom i pracownikom już w semestrze letnim, natomiast gmach Biblioteki Głównej od nowego roku akademickiego. "Samo przeniesienie zbiorów biblioteki liczących siedem tysięcy woluminów to jest duże wyzwanie. Spodziewamy się, że w okresie wiosennym będziemy finalizować prace związane z przenoszeniem biblioteki" - dodał.

Biblioteka będzie wyposażona w elektroniczny system obsługi wypożyczeń. "Oznacza to że czytelnik będzie mógł zwrócić książki nawet wtedy, gdy nie ma bibliotekarza" - wyjaśniła PAP kierownik działu funduszy unijnych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Barbara Skuza.

Dwie z czterech kondygnacji budynku biblioteki zajmuje czytelnia główna. Na jednym z pięter znajdzie się Uniwersyteckie Centrum Danych, dzięki któremu studenci oraz pracownicy naukowi UJK będą mieli dostęp do ogólnoświatowych baz danych.

Drugi budynek kampusu - Centrum Języków Obcych o powierzchni ponad pięciu tysięcy metrów kwadratowych jest podzielony na dwie połączone łącznikiem części w jednej z nich znajdą się pomieszczenia techniczne, oraz administracja wydziału, w drugiej nowoczesne sale ćwiczeniowe i laboratoria językowe. Budynek jest już wyposażony w instalacje najwyższej klasy sprzęt audiowizualny - poinformował kierownik budowy z firmy Skanska Jacek Ożarowski.

Jak powiedziała Barbara Skuza, do tej pory trwająca dwa lata budowa budynków kampusu kosztowała 44 mln zł. Prawie w całości była sfinansowana z funduszy Unii Europejskiej. Na wyposażenie budynków uniwersytet wyda 12,5 mln złotych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.