PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakończyła się modernizacja ulicy Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim

  • PAP    13 listopada 2014 - 12:24
Zakończyła się modernizacja ulicy Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim

W Gorzowie Wlkp. zakończyła się modernizacja ulicy Dekerta prowadzącej do szpitala wojewódzkiego. Dzięki inwestycji zdecydowanie poprawił się dojazd do lecznicy, powstały nowe miejsca parkingowe, a teren wokół został uporządkowany.
Na tę inwestycję mieszkańcy miasta, pacjenci i pracownicy szpitala czekali od wielu lat.

Prezydent Gorzowa Wlkp. Tadeusz Jędrzejczak powiedział, że inwestycja miała swoją historię. Jak dodał, miasto chciało ją przeprowadzić już kilka lat temu, jednak na przeszkodzie stanął wówczas fakt, że znaczna część nieruchomości wzdłuż ulicy należała do Urzędu Marszałkowskiego (właściciela szpitala).

"Dwa lata trwała procedura przekazania tych nieruchomości miastu, bo nam nie wolno inwestować w nieruchomości, które nie są własnością miasta. Kiedy Urząd Marszałkowski przekazał nam kilka tys. metrów kwadratowych podjąłem decyzję, aby zrobić projekt z parkingami, bo to była największa bolączka. Otrzymaliśmy dofinansowanie z rządowego programu wspierania dróg powiatowych, które są istotne dla miast i gmin" - podkreślił Jędrzejczak.

W ramach przedsięwzięcia przebudowano jezdnię ul. Dekerta na odcinku o długości ok. 930 m od skrzyżowania z ul. Czartoryskiego do ul. Wyszyńskiego; powstało przy niej 249 miejsc postojowych, w tym 15 dla niepełnosprawnych. Istniejący chodnik od strony szpitala został przebudowany na ciąg pieszo-rowerowy, powstały także zatoki autobusowe.

Nawierzchnię chodników wykonano z kostki betonowej, a ścieżka rowerowa jest betonowa. Inwestycja objęła także założenie nowego oświetlenia, modernizację sieci kanalizacji deszczowej, nasadzenia drzew i zagospodarowanie przyległego terenu.

Na wykonanie modernizacji ul. Dekerta miasto otrzymało dotację z "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój" w wysokości prawie 2,5 mln zł. Łącznie koszt zadania zamknął się w kwocie 5,2 mln zł brutto.

Prace na ul. Dekerta rozpoczęły się w kwietniu br. i trwały pół roku. W czwartek przed południem odbyło się uroczyste zakończenie inwestycji z udziałem władz miasta i województwa, jeszcze tego samego dnia ulica zostanie udostępniona kierowcom.

"Ta inwestycja ma bardzo duże znaczenie przede wszystkim dla pacjentów szpitala, którzy w końcu mogą tu dojechać w europejskich warunkach i mają gdzie zaparkować. Powstało dużo nowych miejsc. Również nasze parkingi są w pełni udostępnione i nieodpłatne na tę chwilę, także myślę, że jest to bardzo duża zmiana jakościowa" - powiedział prezes Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Piotr Dębicki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.