PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakończyła się największa inwestycja drogowa w Bytomiu

  • bad    31 października 2014 - 15:04

Kosztowała ponad 35 mln złotych. Mowa o ulicy Strzelców Bytomskich – ulicy o największym natężeniu ruchu w mieście i najbardziej obleganej przez linie autobusowe na Śląsku /nr 820/, łączącą Tarnowskie Góry z Katowicami.
Dla Bytomia to jedna z kluczowych inwestycji drogowych. Ulica Strzelców Bytomskich to Droga Krajowa nr 11 łącząca Bytom z Tarnowskimi Górami, Lublińcem i Poznaniem. Jej remont /od stycznia br./ na odcinku prawie 2 km nie tylko poprawił bezpieczeństwo kierujących i pieszych, upłynnił ruch, ale i zwiększył jej drożność choćby dzięki budowie dodatkowych pasów do skrętów.

Przebudowana została nie tylko ul. Strzelców Bytomskich na odcinku od byłej KWK „Powstańców Śląskich" do ul. Długiej, ale także skrzyżowania z ulicami: Wojciechowskiego, Hlonda i Łokietka. Do końca listopada br. mają zostać zmodernizowane skrzyżowania z ul. Narutowicza i Sikorskiego obok stadionu Ruchu Radzionków. Inwestycja została tak zaprojektowana, by zwiększyć przepustowość oraz maksymalnie poprawić bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. Przy skrzyżowaniach pojawiły się wysepki bezpieczeństwa, a dodatkową sygnalizację świetlną postawiono miedzy innymi w pobliżu przedszkola.

Czytaj też: Bytom udostępni grunty za 10 groszy. Ale jest warunek

Na remoncie drogi skorzystali także rowerzyści, piesi i pasażerowie. Wybudowano nowe ścieżki rowerowe, chodniki. Pojawiły się także nowe zatoki autobusowe. Wymieniono oświetlenie oraz oznakowanie i elementy organizacji ruchu drogowego. Cała inwestycja, w 50% dofinansowana ze środków rezerwy celowej budżetu państwa kosztowała ponad 35 mln złotych.

 Czytaj też: Bytom zaoszczędzi 48% energii cieplnej. Dzięki PPP

To jednak nie jedyna inwestycja, tak duża, w ciągu ostatnich dwóch lat w Bytomiu. Przypomnijmy, że wyremontowana została nawierzchnia drogi w rejonie skrzyżowania ulic: Wrocławskiej, Konstytucji i Miechowickiej /październik br./. Przebudowana została ulica Szymały od granicy Radzionkowa do ul. Strzelców Bytomskich, a także przebudowano skrzyżowanie ul. Zabrzańskiej i Wyzwolenia /lipiec 2014/. Łączny koszt tych inwestycji wyniósł ponad 3,2 mln złotych.

Do końca listopada br. mają natomiast zostać zakończone takie inwestycje drogowe jak: budowa chodnika wzdłuż ulicy Ptakowickiej na odcinku od ul. Żołnierskiej do granicy Bytomia, przebudowa ul. Zabrzańskiej od ul. Kosynierów do ul. Wytrwałych oraz przebudowa skrzyżowania ul. Nałkowskiej i Obwodnicy Północnej. Koszt tych inwestycji to 1,7 mln złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.