ZAKTUALIZOWANY: EBI pomoże rządowi zbudować A1

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita/Dziennik Gazeta Prawna
  • 25-01-2010
  • drukuj
Autostrada Południe straciła koncesję na budowę i eksploatację 180 km autostrady A1 Stryków - Pyrzowice. Trasę zbuduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Pomoże EBI.
ZAKTUALIZOWANY: EBI pomoże rządowi zbudować A1

Polski rząd nadal może liczyć na 1,1 mld euro kredytu na budowę 180 km autostrady A1 - powiedziała "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Marta Gajęcka, wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Koncesję na budowę odcinka A1 ze Strykowa do Pyrzowic straciła Autostrada Południe, po tym jak nie zapewniła finansowania tego projektu.

Budowę autostrady przejęła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak przypomina prasa ponad połowa pieniędzy na ten projekt ma pochodzić z pożyczki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Budowa odcinka A1 z Łodzi do Pyrzowic ma kosztować 5,8 mld zł netto.

Jak czytamy w prasie, po tym jak odebrano koncesję Autostradzie Południe, zarządca zdecydował się na podzielenie inwestycji na trzy części: 41-km odcinek ze Strykowa do Tuszyna, 82-km fragment do Częstochowy i 57-km z Częstochowy do Pyrzowic. Przygotowania i rozstrzygnięcie przetargów na budowę realizowaną w systemie tradycyjnym mają zabrać do ośmiu miesięcy. Całość gotowa ma jednak być przed mistrzostwami Euro 2012.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE