PARTNER PORTALU
 • BGK

ZAKTUALIZOWANY: Wrocław pozwie Mostostal, a Mostostal pozwie Wrocław?

 • PAP/RAF/JL    20 stycznia 2010 - 14:29
ZAKTUALIZOWANY: Wrocław pozwie Mostostal, a Mostostal pozwie Wrocław?

Sprawa stadionu we Wrocławiu nabiera rumieńców.
Władze Wrocławia wypowiedziały podpisaną w kwietniu zeszłego roku umowę na budowę stadionu, bo ich zdaniem wykonawca miał wielomiesięczne opóźnienia i nie zakończyłby prac w terminie, czyli w połowie 2011 r.

Mostostal 20 stycznia poinformował, że odrzuca w całości argumentację władz stolicy Dolnego Śląska, leżącą u podstaw rozwiązania umowy. Uważa decyzję miasta za bezpodstawną i prawnie nieskuteczną.

„Nie chcemy opóźniać ani utrudniać budowy stadionu, ale w grę wchodzi obrona dobrego imienia konsorcjum, dlatego nie wykluczamy wejścia na drogę sądową” – powiedziała Kinga Drózd z biura prasowego Mostostalu.

Nie chciała komentować, jakie konkretne środki ochrony prawnej bierze pod uwagę spółka, bo mówiła, że rozmowy z inwestorem wciąż trwają.

Po południu o pozwie sądowym przeciwko Mostostalowi Warszawa poinformował jednak prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. "Mostostal Warszawa wykonał wrogi gest wobec nas i dlatego też zdecydowaliśmy się wystąpić o odszkodowanie" - powiedział prezydent. 

Miasto będzie się domagać od firmy 70 mln zł odszkodowania.

W poniedziałek władze Wrocławia podpisały umowę z firmą Max Boegl - nowym wykonawcą stadionu na piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 r. Ma ona wybudować obiekt do końca czerwca 2011 r.

Na stanowisku generalnego wykonawcy Max Boegl zastąpił polsko-greckie konsorcjum pod przewodnictwem Mostostalu Warszawa, któremu miasto wypowiedziało umowę 30 grudnia 2009 r.

Budowany na mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 r. stadion ma mieć 42 tys. miejsc. Dokończenie inwestycji pochłonie około 655 mln zł.

Oprócz meczów piłkarskich będzie można organizować na nim także koncerty. Pod trybunami znajdą się cztery niezależne pomieszczenia. Powstaną m.in.: największy we Wrocławiu klub fitness, kasyno, dyskoteka oraz sale konferencyjne i biurowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • normaliuz, 2010-01-22 13:18:46

  no fakt "kosmiczne jaja", to co mówi Kryst jest wysoce prwadopodobne.
 • ona, 2010-01-22 12:54:17

  Hmm...przyglądam się temu całkiem obiektywnym okiem... Zastanawiam się tylko dlaczego prezydent Wrocławia wypowiedział umowę MOSTOSTALOWI TAK NAGLE....bez żadnych wcześniejszych informacji... a teraz dziwi się temu że Mostostal się broni...brawo MOSTOSTAL....Od samego początku było widać że PAN prez...ydent jest przeciwny temu wykonawcy....  rozwiń
 • KRYST, 2010-01-21 16:04:03

  Dutkiewicz mógł się dogadać z Niemcami i wykolegował Mostostal.Takie praktyki są stosowane w naszym kraju nagminnie dlatego,że jak dotąd żaden bezprawny prrzekręt nie został osądzony.