PARTNER PORTALU
  • BGK

Załatane dziury na Topolowej w Mierzynie

  • www.Mierzyn24.pl    11 marca 2013 - 12:10
Załatane dziury na Topolowej w Mierzynie

Stan dróg w Mierzynie jest katastrofalny – tak uważa 84 proc. uczestników naszej ankiety. Z fatalną sytuacją mamy do czynienia m.in. na bardzo ruchliwych ulicach takich jak Długa czy Topolowa, gdzie topniejący śnieg odsłonił ogromne ubytki w asfalcie.
Jeszcze wczoraj kierowcy narzekali na ulicę Topolową - szczególnie przy skrzyżowaniu z ulicami Welecką oraz Zaciszną, gdzie dziur w jezdni często nie dało się ominąć. W piątek 1 marca większość wyrw w tych miejscach zostało załatanych.

Stan jezdni przy skrzyżowaniu ulic Topolowej i Weleckiej w Mierzynie stale się pogarsza. Dziury łatane są tutaj praktycznie raz w miesiącu.

Okazuje się, że jedną z głównych przyczyn takiej sytuacji mogą być rynny na pobliskich budynkach mieszkalnych, które odprowadzają deszczówkę bezpośrednio na chodnik, tuż przy pasie drogi. Sytuacji nie poprawia również duży ruch samochodowy w tym miejscu.


Wszystko wskazuje na to, że taki stan rzeczy potrwa jeszcze przez dłuższy okres. W tegorocznym budżecie gminy Dobra nie przewidziano środków na kompleksową przebudowę ul. Topolowej przy skrzyżowaniu z Welecką. Ważne więc, aby pojawiające z dużą regularnością dziury w asfalcie były na bieżąco naprawiane.

Nie ma chyba także kierowcy, który nie narzekałby na dużą wyrwę na ul. Topolowej, usytuowaną tuż przy garbie w okolicy ul. Zacisznej. Zdarzało się, że auta z niższym zawieszeniem wpadając w dziurę, uderzały miską olejową o spowalniacz. Załatanie ubytku w jezdni znacznie poprawiło tę sytuację.

Informujemy również, że zakończony został już przetarg na dokonanie remontów dróg na terenie gminy Dobra. Najkorzystniejszą ofertę przedstawił Zakład Budownictwa Ogólnego Henryk Nowicki z siedzibą w Szczecinie, którego pracownicy już wkrótce powinni zająć się kompleksowymi remontami dróg gminnych. Do tego czasu radzimy zdjąć nogę z gazu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: